استقبال از نوروز در پلازای میدان راه آهن
استقبال از نوروز در پلازای میدان راه آهن

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از آرام سازی ترافیکی میدان راه آهن به عنوان دروازه ورودی پایتخت در جنوب تهران خبر داد. آرمانشهر روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران: دکتر برزین ضرغامی با بیان اینکه میدان راه آهن به عنوان یکی از میادین اصلی شهر تهران در جنوب پایتخت شناخته می شود، گفت: […]

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از آرام سازی ترافیکی میدان راه آهن به عنوان دروازه ورودی پایتخت در جنوب تهران خبر داد. آرمانشهر روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران: دکتر برزین ضرغامی با بیان اینکه میدان راه آهن به عنوان یکی از میادین اصلی شهر تهران در جنوب پایتخت شناخته می شود، گفت: این میدان علاوه بر اینکه یکی از مبادی اصلی ورودی و خروجی مسافران به پایتخت است، دارای سبقه و ارزش تاریخی و از همه مهمتر یکی از مهمترین مراکز مبادله سفر های درون و برون شهری نیز به حساب می آید.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای کیفی میدان راه آهن افزود: یکی از رویکردهای مدیریت شهری در بهبود کیفی میدان راه آهن، توجه ویژه به عابران پیاده و رویکرد انسان محوری در فضاهای شهری است. مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران با بیان اینکه با توجه به ارزش های تاریخی میدان راه آهن بهبود وضعیت کیفی این محور برعهده سازمان قرار داده شد، ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده طراحی، عملیات اجرایی و ساماندهی میدان راه آهن در دو فاز اجرایی شده است.

🔹 وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تبدیل شدن این محور شهری به پایانه وسایل حمل و نقل عمومی به عنوان مهمترین آسیب و معضل میدان راه آهن، بیان کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد که تمامی عرصه این میدان تبدیل به ترمینال اتوبوس، تاکسی شده و در مجموعه تنها کارکرد تبادل سفر را دارد. ضرغامی با بیان اینکه رویکرد کنونی میدان راه آهن باعث افت کیفیت شهری این محور در جنوب پایتخت شده است، یادآور شد: در نخستین گام از اجرای پروژه ساماندهی میدان راه آهن، آرام سازی و انتقال ایستگاه های تاکسی به محل زیر ساختمان راه آهن انجام شد.

🔹 وی با اشاره به انتقال ایستگاه اتوبوس به خارج از میدان راه آهن تاکید کرد: خط اتوبوس بی ار تی ولیعصر در یک پروسه چند ماهه به محدوده بیرونی میدان منتقل و اجرای این کار باعث شد تا حدود۲۵۰ اتوبوس از فضای پیرامونی میدان راه آهن خارج شود.مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران همچنین با اشاره به ساماندهی خطوط تاکسیرانی و خروج ۳۰۰ دستگاه تاکسی از محدوده میدان راه آهن گفت: در راستای اصلاح ترافیکی در این میدان با نگاه به کاهش خودرو و افزایش حضور شهروندان، کف سازی این محور نیز اجرایی شده است.

🔹 وی با اشاره به اینکه اجرای طرح ساماندهی میدان راه آهن باعث ایجاد حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع فضای آزاد برای حضور عابران پیاده شده است، افزود: این طرح باعث شد تا با توجه به شرایط کیفی قابل ملاحظه میدان و سیاست های کلان شورا و شهرداری پایتخت میدان راه آهن به عنوان یکی از پلازاهای شهر تهران قابل استفاده شهروندان شود.به اعتقاد دکتر ضرغامی؛ در حال حاضر این مجموعه با افزایش توان جذب بالای اجتماعی به عنوان نخستین پلازای شهری در ایام نوروز پذیرای مسافران پایتخت و شهروندان تهرانی خواهد بود.

🔹 مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده هفته آینده آیین افتتاح پلازای راه آهن برگزار شده و این مجموعه به عنوان نقطه آغاز نوروزگاه ولیعصر و پلازای میدان راه آهن به بهرداری خواهد رسید.وی بیان کرد: پروژه ساماندهی میدان راه آهن در دو فاز از سال ۹۴ شروع و پس از توقف در برهه ای از زمان درسال ۹۷ مجددا سرعت یافت و در آخرین روزهای سال به بهره برداری خواهد رسید. ضرغامی تاکید کرد: بر اساس برنامه های شهرداری تهران در طرح استقبال از بهار، پلازای راه آهن برنامه های متنوع فرهنگی با موضوع اقوام با همکاری سازمان میراث فرهنگی اجرا می شود.