کسب رتبه نخست محیط زیست فارس در حوزه کشفیات صید و شکار و برخورد با متخلفان محیط زیستی/ افزایش ۹ درصدی کشفیات محیط زیست بیانگر موفقیت یگان حفاظت در عرصه محیط زیست است
کسب رتبه نخست محیط زیست فارس در حوزه کشفیات صید و شکار و برخورد با متخلفان محیط زیستی/ افزایش ۹ درصدی کشفیات محیط زیست بیانگر موفقیت یگان حفاظت در عرصه محیط زیست است
جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه سال گذشته بیش از 34 هزار مورد کشفیات یگان حفاظت محیط زیست به ثبت رسیده است از افزایش 9 درصدی این کشفیات خبر داد و افزود: افزایش 9 درصدی کشفیات محیط زیست بیانگر موفقیت یگان حفاظت در عرصه محیط زیست است.

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۴ هزار مورد کشفیات یگان حفاظت محیط زیست به ثبت رسیده است از افزایش ۹ درصدی این کشفیات خبر داد و افزود: افزایش ۹ درصدی کشفیات محیط زیست بیانگر موفقیت یگان حفاظت در عرصه محیط زیست است.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، محبت خانی در جمع مدیران محیط زیست کشور در شیراز از کسب رتبه نخست محیط زیست فارس در حوزه کشفیات صید و شکار و برخورد با متخلفان محیط زیست خبر داد و افزود: استان های خراسان رضوی و مازندران در رتبه های بعدی قرار دارند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور اشراف کامل بر عرصه های محیط زیست از سوی یگان حفاظت را یک نقطه قوت در سطوح همه استان ها دانست و ادامه داد: سال گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست بطور مستقیم در ملاقات با پاسگاه‌هاو محیط بانان ۱۸۳ مورد مراجعه مستقیم به این مناطق داشته است، این نظارت مستقیم و بی واسطه قطعا در افزایش ضریب حفاظت مناطق تاثیر گذار است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، از مدیران محیط زیست تمامی استان‌های کشور خواست تا از قاچاق حیات وحش از جمله گونه در معرض خطر انقراض جلوگیری کنند و ادامه داد: همه عملکردها در مناطق تحت مدیریت تحت رصد و پایش قرار دارد و با متخلفان برخورد می شود.
محبت خانی با بیان اینکه تخریب محیط زیست و از بین بردن گونه های حیات وحش منجر به ضربه های جبران ناپذیری می شود ادامه داد: محیط بانان برای حفاظت از حیات وحش باید تلاش کنند.
وی به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت محیط زیست اشاره کرد و اظهار داشت: هرگونه تلاش برای حفظ محیط زیست یک فعالیت دینی و وجدانی محسوب می‌شود.

  • نویسنده : مریم شمالیان