منطقه یک اصفهان به استقبال مهر می‌رود
منطقه یک اصفهان به استقبال مهر می‌رود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، علی رضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: تمام مجموعه اقدامات ترافیک، عمرانی، خدمات شهری و فرهنگی برای اجرای «طرح استقبال از مهر» باید منجر به تحول در سطح منطقه یک شود. وی با اشاره به ادامه محور فعالیت‌ها و اقدامات اجرایی «طرح استقبال مهر» افزود: اجرای اقدامات […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

علی رضی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: تمام مجموعه اقدامات ترافیک، عمرانی، خدمات شهری و فرهنگی برای اجرای «طرح استقبال از مهر» باید منجر به تحول در سطح منطقه یک شود.

وی با اشاره به ادامه محور فعالیت‌ها و اقدامات اجرایی «طرح استقبال مهر» افزود: اجرای اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و استقبال از مهر و رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراکز آموزشی از جمله محورهای این طرح است.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با اشاره به اهداف شاخص «طرح استقبال از مهر» گفت: ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات به شهروندان به‌ویژه دانش‌آموزان در راستای شعار «تمام شهر، مدرسه است» در دستور کار قرار گرفت.

منطقه یک اصفهان به استقبال مهر می‌رود

وی تصریح کرد: اقدامات ترافیکی از جمله خط‌کشی گذرگاه‌های عرضی و خط‌کشی طولی معابر، نصب تابلو و علائم، ایجاد و اصلاح سرعت‌کاه‌ها و سرعت‌گیرها، کانالیزه کردن مسیرها و گذرگاه‌های عابر پیاده، روشنایی گذرگاه‌های عرضی، ایستگاه‌های اتوبوس و جناغی‌های پر خطر، بهسازی و نصب سرپناه و ایستگاه‌های اتوبوس، نصب گیره‌های دوچرخه، شست‌وشوی تابلوهای راهنمای مسیر و آموزش ترافیکی با همکاری پلیس راهور در مدارس انجام شده است.

رضی‌زاده با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده گفت: لکه‌گیری و کف‌سازی، اصلاح هندسی در نقاط حادثه‌خیر در خصوص روان‌سازی عبور و مرور رعایت موارد ایمنی شهری از جمله از رفع موانع و نواقص خطرآفرین عابرین و خودروها، رعایت موارد ایمنی کارگاه‌های عمرانی، رفع پستی و بلندی‌ها و موانع موجود و حذف تمام زوائد در معابر پیاده، حذف موانع به‌ویژه موانع خطرناک در مسیر تردد دانش آموزان از جمله اقدامات عمرانی است.

وی خاطرنشان کرد: خدمات شهری منطقه یک برای استقبال از مهرماه شامل رنگ‌آمیزی جداول و مبلمان شهری، هرس درختان و رسیدگی به فضای سبز، نظافت و پاکسازی و کاشت گل و گیاه در معابر مجاور مدارس، نصب نیمکت و سازه‌های شهری حاشیه مدارس، امحای دیوار نوشته‌ها و رنگ‌آمیزی دیوارها، رفع موانع و ایمن‌سازی معابر، نظافت و شست‌وشو تابلو و علائم ترافیکی می‌شود.

منطقه یک اصفهان به استقبال مهر می‌رود

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی انجام شده در سطح این منطقه ادامه داد: هماهنگی برای برنامه زنگ مدرسه، برنامه‌های فرهنگی ترافیکی، نصب بنر و لمپوست بازگشایی مدارس با رویکرد مشارکت‌پذیری در مباحث مهم نگهداشت شهر و افزایش سطح همکاری و تعاملات مدیریت شهری و مراکز تحصیلی و آموزشی از مهم‌ترین اهداف طرح استقبال از مهر ۱۴۰۲ است.

وی تصریح کرد: همزمان با طرح استقبال از مهر نیروهای آتش‌نشانی طی بازدید از نقاط حادثه‌خیز در مدارس پرداخته و نسبت به ارسال چک‌لیست ایمنی مدارس به آموزش‌وپرورش ناحیه یک و پنج اقدام شده است.