ضرورت به‌کارگیری و استخدام بانوان در سازمان آتش‌نشانی اصفهان
ضرورت به‌کارگیری و استخدام بانوان در سازمان آتش‌نشانی اصفهان

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، فرزانه کلاهدوزان امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در نطق میان دستور یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول و در پیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با توجه به اینکه هر سال با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شاهد […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، فرزانه کلاهدوزان امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در نطق میان دستور یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول و در پیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با توجه به اینکه هر سال با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شاهد افزایش ترافیک هستیم که علاوه بر فعالیت‌های ستاد مهر، توجه به نقش والدین نیز راهگشا است.

وی افزود: والدین با مدیریت زمانی سفر در سطح شهر و استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌توانند در کاهش ترافیک نقش مؤثری داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به سیستم آموزشی کشور تصریح کرد: این سیستم سال‌ها است همه توان خود را بر مقوله آموزش متمرکز کرده و بخش دوم یعنی پرورش مورد بی مهری واقع شده است، حال آنکه هدف اصلی خلقت انسان، پرورش است.

وی ادامه داد: بهترین اوقات رشد در این سیستم سپری می‌شود، اما از این فرصت در مدارس و دانشگاه‌ها بهره کافی برده نمی‌شود.

کلاهدوزان گفت: آموزش در مکتب‌ها بر اساس حکمت و تربیت انسان پایه‌ریزی شده بود، در حالی که سیستم آموزش و پرورش مبتنی بر افزایش حجم اطلاعات به دانش آموزان بدون توجه به مقوله تربیت و به‌کارگیری آموخته‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: انسان گاهی باید با آگاهی اندک به وجود خود بنگرد و ایمان و آگاهی اندک را در قلب خود پیدا کند و به رشد و حکمت برسد؛ این الگوی تعلیم و تربیت در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما ریشه دارد و لازم است وزارت مذکور و دیگر نهادهای فرهنگ و پرورش به میدان بیایند تا انسان‌هایی با خرد در راه تحقق تمدن نوین اسلامی تربیت کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصلی‌ترین عنصر تربیت، خانواده به شمار می‌رود، اما یکی از چالش‌های اصلی خانواده‌ها علم زندگی و رفاه زندگی است، اظهار کرد: تصور این است که مشکلات انسان با آگاهی دادن رفع می‌شود، در حالی که فهم بعضی آگاهی‌ها و علم‌ها نیاز به ظرفیت و ایجاد ظرفیت مستلزم تحمل است، صبر می‌تواند عامل رشد باشد و یکی از عرصه‌هایی که فرایند رشد را می‌تواند به یاری خانواده‌ها بیاید سفر اربعین است، تحمل سختی‌های سفر در کنار زیبایی‌های سخاوت کودکان را جهت تمدن نوین اسلامی آماده می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت به‌کارگیری، جذب و استخدام بانوان در سازمان آتش‌نشانی گفت: سابقه کار نیروهای آتش‌نشانی بانو در دیگر شهرها وجود دارد و سازمان آتش‌نشانی اصفهان نیز باید از تجارب شهرهای دیگر استفاده کند.

کلاهدوزان تصریح کرد: به‌رغم اینکه آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت است، اما با توجه به اینکه فعالیت‌های سازمان مرتبط با امدادرسانی به همه اقشار است، از لحاظ شرعی نیاز به حضور نیروی آتش‌نشان زن احساس می‌شود و لازم است در استخدام‌های جدید سازمان به این مورد توجه شود.

وی در پایان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران را تبریک گفت.