دیدار شهردار تبریز با خانواده معظم دو شهید والامقام «رفعت سیس» و «رحیم‌پور»
دیدار شهردار تبریز با خانواده معظم دو شهید والامقام «رفعت سیس» و «رحیم‌پور»

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، شهردار تبریز به همراه دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئول امور ایثارگران شهرداری تبریز با خانواده شهیدان والامقام مقصود رفعت سیس و غلامعلی رحیم‌پور دیدار و گفتگو کرد. به گزارش شهریار یعقوب هوشیار عصر امروز به همراه یاسین بجانی سخنگوی شورای اسلامی شهر و حکیمه غفوری از […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

شهردار تبریز به همراه دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئول امور ایثارگران شهرداری تبریز با خانواده شهیدان والامقام مقصود رفعت سیس و غلامعلی رحیم‌پور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شهریار یعقوب هوشیار عصر امروز به همراه یاسین بجانی سخنگوی شورای اسلامی شهر و حکیمه غفوری از اعضای شورای اسلامی شهر و جلیل باحجب مسئول امور ایثارگران شهرداری تبریز در دیدارهای جداگانه‌ای با خانواده معظم شهیدان والامقام مقصود رفعت سیس و غلامعلی رحیم‌پور دیدار و گفتگو کرد.

وی با اشاره به جایگاه والای خانواده معظم شهدا در جامعه اسلامی اظهار کرد: مدیریت شهری تبریز خود را ملزم می داند همه ظرفیت های خود را در جهت معرفی شهدای والامقام به نسل جوان و همچنین گرامیداشت مقام شامخ خانواده معظم شهیدان به کار گیرد.

شهردار تبریز در این دیدارها، شهادت را توفیقی الهی برای بندگان خاص و برگزیدگان مکتب اسلام معرفی کرده و اظهار کرد: عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثمره خون پاک شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

هوشیار افزود: امنیت فعلی کشور مان مدیون خون پاک شهدا و جانبازان و ایثارگرانی است که با از خود گذشتگی موجب حفظ امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور شده و از خانواده و عزیزان خود دست کشیده و مسیر شهادت را برگزیدند و آسمانی شدند.

وی یادآور شد: علاوه بر اینکه بنده به همراه اعضای محترم شورای اسلامی شهر هر هفته در منزل خانواده دو شهید والامقام حضور می یابیم، سایر مدیران شهرداری نیز موظف‌اند به صورت مستمر و هفتگی در منازل خانواده های شهدا حضور یابند.  

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: یقین داریم به برکت خون پربرکت شهدا و مجاهدت‌های آنها در راه حفظ استقلال و کیان کشور و دین مقدس اسلام، مسیر رشد و توسعه جامعه هموار بوده و تنها با همان تفکر انقلابی و جهادی می‌توان قله‌های ترقی را یکی پس از دیگری پیمود.

در پایان این دیدارها، شهردار تبریز با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای از خانواده شهید والامقام مقصود رفعت سیس  و سرباز شهید غلامعلی رحیم پور قدردانی کرد.

شهید والامقام مقصود رفعت سیس متولد ۲۵ شهریور سال ۱۳۴۰ در تبریز، بیست و یکم دی سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه عملیات کربلای ۵ به فیض شهادت نائل آمده و در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز آرام گرفت. همچنین سرباز شهید غلامعلی رحیم پور، متولد چهارم اردیبهشت سال ۱۳۴۶ در گوگان، در هفدهم تیر سال ۱۳۶۷ در منطقه بانه بر اثر انفجار مهمات به فیض شهادت نائل آمده و در گلزار شهدای روستای خانقاه آرام گرفت.