تمام آوازه های شهر یزد در جهان خشت خام است
تمام آوازه های شهر یزد در جهان خشت خام است

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام، بیان داشت: تمام آوازه های شهر یزد در سراسر جهان به خاطر خشت خام است. 🔸غلامعلی سفید با اشاره به برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام در یزد، بیان داشت: پس از ثبت جهانی یزد و طی جلسات متعدد […]

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام، بیان داشت: تمام آوازه های شهر یزد در سراسر جهان به خاطر خشت خام است.

🔸غلامعلی سفید با اشاره به برگزاری دومین سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام در یزد، بیان داشت: پس از ثبت جهانی یزد و طی جلسات متعدد اعضای شورای اسلامی شهر، اداره کل میراث فرهنگی استان و انجمن هنرهای تجسمی، بر برگزاری چنین همایش ها و سمپوزیوم هایی در راستای ثبت جهانی یزد و معرفی عناصر کهن آن تاکید و اعتبارات لازم تامین شد.

🔸وی در ادامه افزود: نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام در سال ۹۶ در خیابان سید گلسرخ یزد و در محوطه زیبایی برگزار شد که ترکیب این آثار فرهیخته هنری با بافت تاریخی محل سبب شد تا هم اکنون این مکان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری یزد شناخته و مورد استقبال هنرمندان و شهروندان یزدی قرار گیرد.

🔸رئیس شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه تمام آوازه های شهر یزد در سراسر جهان به خاطر خشت خام است، عنوان کرد: این سازه های خشتی با بافت تاریخی یزد متناسب است و به عنوان آثار هنری فاخری در کنار سایر بافت های تاریخی و خشتی یزد ماندگار می شود این مهم خود در ماندگاری و جاودانگی خشت خام تاثیر به سزایی خواهد داشت.

🔸سفید با بیان اینکه محور برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی خشت خام، شورای اسلامی شهر یزد است، اظهار داشت: برگزاری این سمپوزیوم دست آوردهای ارزشمندی برای شهر یزد داشته و به همراه خواهد داشت. این سمپوزیوم، یزد را بیش از پیش با هنرمندان فاخر شهری، استانی و کشوری آشتی خواهد داد و این شهر تاریخی را به نخبگان و ایرانیان معرفی خواهد کرد که همین مهم نیز در حوزه گردشگری یزد نقش به سزایی را ایفا و ارزش افزوده حائز اهمیتی را ایجاد می کند.

🔸وی در ادامه خاطرنشان کرد: یزد باید به یک شهر هنری تبدیل شود و همه مسئولان و متولیان امر باید در این حوزه در توان خود همت کنند. شهرهای تاریخی جهان محل تجمع اندیشمندان، هنرمندان و سایر اقشار فرهیخته جامعه است و حال که یزد از دیرباز خود بستر و مامن و ماوای این اقشار بوده باید تمام تلاش خود را در ادامه این روند به کار گیرد.