جمالی نژاد: افتتاح ۱۸ هزار پروژه در هفته دولت نشانگر استمرار حرکت روبه جلوی پیشرفت و توسعه در کشور است

افتتاح پروژه های شهرداری سیرجان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور

همزمان با هفته دولت و در سفر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به سیرجان ۳ پروژه شهرداری سیرجان به ارزش ۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش آرمانشهر مهدی جمالی نژاد در مراسم افتتاح این پروژه ها با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، گفت: حرکت روبه جلوی پیشرفت و توسعه در کشور متوقف نشده و در هفته دولت امسال و در شرایط سخت اقتصادی ۱۸ هزار و ۳۹۷ پروژه با اعتباری معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد و کلنگ آغاز یک هزار و ۷۲۲ پروژه با اعتباری معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان به زمین زده می شود.

وی افزود: طی هفته دولت در استان کرمان هم با تلاش های تمامی مسوولان و دست اندرکاران امر ۲۸۹ پروژه با اعتباری معادل ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و کلنگ اجرای ۸۷ پروژه به ارزش۹۳۴ میلیارد تومان به زمین زده می شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین با اشاره به راهنمایی ها و درس های جاودانه شهیدان رجایی و باهنر در دوره کوتاه مسئولیت خود، آنها را از الگوهای واقعی اخلاق، خدمت و مردمی بودن ذکر نمود و در بخش دیگری از سخنانش گفت: آنچه ما را در ادامه حرکت در مسیر توسعه و آبادانی و پیشرفت می‌تواند یاری کند، همگرایی و اعتماد مردم است و اعتماد مردم به مسولان و حاکمیت و نظام مهمترین رکن و پایه نظام خواهد بود.

شایان ذکر است سامانه جامع معرفی شهدای سیرجان و نصب پلاک هوشمند “افتخار” بر سردرب منزل شهیدان عنوان نخستین پروژه افتتاح شده شهرداری سیرجان بود و فاز اول پیست پیاده‌روی شهرداری سیرجان به طول دو کیلومتر و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان با اجرای آسفالت، سنگ‌فرش، مبلمان و نصب وسایل ورزشی نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

همچنین پایانه مسافربری بعثت سیرجان نیز از دیگر طرحهای افتتاحی هفته دولت در سیرجان بود که با حضور دکتر جمالی نژاد به بهره برداری رسید و این پایانه در سه هزار و ۲۶۵ مترمربع ساختمان دو طبقه شامل ۱۰ غرفه، مرکز تفریحی و پذیرایی و ۱۰ هکتار محوطه‌سازی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال احداث شده است.