شهر تبریز به صورت فامیلی اداره می‌شود!
شهر تبریز به صورت فامیلی اداره می‌شود!

سخنگوی شورای شهر تبریز گفت: شهرداری تبریز متعلق به قبیله و عشیره کسی نیست که بیاییم مدیران با سابقه و متخصص را بصورت سلیقه‌ای و غیرکارشناسانه حذف کنیم و شهر تبریز را به صورت فامیلی و با دوستان اداره کنیم و ‌شایسته سالاری ملاک عمل نباشد.   پایگاه آرمانشهر خبر به نقل از فارس، کریم […]

سخنگوی شورای شهر تبریز گفت: شهرداری تبریز متعلق به قبیله و عشیره کسی نیست که بیاییم مدیران با سابقه و متخصص را بصورت سلیقه‌ای و غیرکارشناسانه حذف کنیم و شهر تبریز را به صورت فامیلی و با دوستان اداره کنیم و ‌شایسته سالاری ملاک عمل نباشد.

 

پایگاه آرمانشهر خبر به نقل از فارس، کریم صادق‌زاده امروز در تذکری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: میزان حقوق پرسنل شهرداری تبریز اعم از کارگران و کارمندان چقدر است که با ۱۵ روز تاخیر پرداخت شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و وضعیت زندگی این عزیزان پرداخت حقوق با ۱۵ روز تاخیر دیگر افتخار محسوب نمی‌شود و دلخوشی اعضای شورای شهر مبنی بر پرداخت حقوق و مزایای نیز به یاس تبدیل شده است.

صادق‌زاده با انتقاد از اینکه مناطق دهگانه شهرداری تبریز عملا تعطیل هستند، خاطرنشان کرد: منطقه‌ای از شهرداری که در گذشته علاوه بر پرداخت حقوق پرسنل خود، معین چند منطقه دیگر برای پرداخت حقوق بود، امروز نتوانسته حقوق‌ شهریور ماه خود را پرداخت کند.

شهرداری تبریز تا کی قصد دارد با فروش زمین و اموال شهرداری و مردم حقوق پرداخت کند؟

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: باید مشخص شود که شهرداری تا کی قصد دارد با فروش زمین و اموال شهرداری تبریز و مردم حقوق پرداخت کند؟

وی‌ همچنین گفت: شهرداری تبریز در این برهه حساس و خطرناک باید به فکر جذب سرمایه‌گذار و کسب درآمدهای پایدار باشد و مدیریت سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز گزارشی از عملکرد خود و تعداد سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در طول دو سال گذشته از عمر شورای پنجم ارایه کند.

شهر تبریز نباید به صورت فامیلی و با دوستان اداره کنیم/مدیران بی‌کفایت که قدرت ریسک و فعالیت را ندارند کنار گذاشته شوند

صادق‌زاده در ادامه سخنان خود گفت: شهرداری تبریز متعلق به قبیله و عشیره کسی نیست که بیاییم مدیران با سابقه و متخصص را بصورت سلیقه‌ای و غیرکارشناسانه حذف کنیم و شهر تبریز را به صورت فامیلی و با دوستان اداره کنیم و ‌شایسته سالاری ملاک عمل نباشد.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی نیروی انسانی آن است، ادامه داد: متاسفانه در شهرداری تبریز این مسئله مهم مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفته است و انگیزه تلاش برای فعالیت را از آنها گرفته است.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: شهرداری تبریز در حال حاضر نیاز به یک شوک اساسی و ‌بزرگ در بدنه مدیریتی دارد و باید مدیران بی‌کفایت که قدرت ریسک و فعالیت را ندارند کنار گذاشته شوند.

نام مدیران نالایق را اعلام می‌کنم

وی افزود: ضمن احترام به تمام مدیران مجموعه شهرداری تبریز متاسفانه باید اعلام کنم که در حال حاضر بیشتر مدیران مجموعه شهرداری تبریز حال و‌ حوصله خارج شدن از مجموعه مدیریتی خود را ندارند و در مقابل آن مدیران لایق که بارها جواب پس داده‌اند به دلایل مختلف و سلیقه ای در ستاد فسیل شده‌اند.

صادق‌زاده ادامه داد: بنده بعنوان خادم شهروندان تبریز اعلام می‌کنم اگر وضعیت به همین روال پیش برود طی هفته‌های آینده نام مدیران و افرادی که باعث عدم پیشرفت شهر تبریز می‌شوند را از همین تریبون اعلام خواهم کرد.

بحران در شهرداری تبریز

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: وضعیت مالی شهرداری تبریز واقعا تاسف بار است و اگر چاره اندیشی نشود طی ماه های آینده دچار بحران مالی بزرگی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم از عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز نا‌امید شده‌اند خاطر نشان کرد: در شهر اصفهان ۴۰ پروژه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با عنوان امید در طی دو سال گذشته عملیاتی شده است اما در کلانشهر تبریز هیچ خبری از پروژه شاخص وجود ندارد.

شهردار تبریز با واقعیت‌ها حرکت کند

صادق‌زاده همچنین گفت: پروژه‌های نیمه تمام دوره‌های گذشته به حال خود رها شده‌اند و عملا اراده‌ای برای تکمیل این پروژه‌ها وجود ندارد، وضعیت مقبره الشعرا، میدان شهید بهشتی، میدان آذربایجان، اتوبان ولایت، میار میار تعدادی از این پروژه‌ها هستند.

وی ادامه داد: از شهردار تقاضا دارم قدری با واقعیت‌ها حرکت کند تا شاهد رشد و شکوفایی و پیشرفت تبریز باشیم و بتوانیم این کهن شهر را به سمت جهان شهر شدن پیش ببریم.