پاسخ عضو شورای شهر تهران به درخواست پدر آتش نشان شهید
پاسخ عضو شورای شهر تهران به درخواست پدر آتش نشان شهید

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در واکنش به درخواست پدر آتش نشان شهید احسان جامعی در مورد سخت و زیان‌آور شدن بیمه آتش نشانان: ♦️باید منابع اعتباری برای اجرای این قانون در بودجه ۹۸ شهرداری پیش بینی شود. 🔹پدر بزرگوار این شهید دغدغه درستی مطرح کرد که پیش از این نیز بارها در دیدار […]

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در واکنش به درخواست پدر آتش نشان شهید احسان جامعی در مورد سخت و زیان‌آور شدن بیمه آتش نشانان:

♦️باید منابع اعتباری برای اجرای این قانون در بودجه ۹۸ شهرداری پیش بینی شود.

🔹پدر بزرگوار این شهید دغدغه درستی مطرح کرد که پیش از این نیز بارها در دیدار با آتش نشانان به من منتقل شده بود و بنده هم همزمان با هفتم مهرماه در تذکری به شهرداری تهران تاکید کردم که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. که چند روز پیش شهردار تهران پاسخ تذکر را به شکل مکتوب داده است و در توضیحات پیروز حناچی آمده که مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورد اعطای تسهیلات به شهدا و جانبازان سازمان آتش نشانی به طور صد در صدی اجرایی شده است.

🔹 در مورد سختی کار آتش نشانان توضیح داده شد که برابر مصوبه هیات وزیران در آذر ماه سال ۹۱ هشت ردیف از مشاغل و پست‌های سازمانی اصلی حوزه عملیات سازمان آتش نشانی به عنوان سخت و زیان‌آور با بالاترین درجه سختی یعنی درجه۳، تشخیص داده شده است و بر اساس آن باید هر سال، سه ماه به سنوات خدمت در مشاغل و پست‌های تشخیص داده شده اضافه شود.

🔹 عناوین شغلی آتش نشان، کاردان آتش نشانی، کمک فرمانده آتش نشان، فرمانده آتش نشان، رئیس ایستگاه، معاون عملیات منطقه، مدیر منطقه و معاون عملیات سازمان آتش نشانی از جمله این هشت شغل هستند که درجه سختی و زیان‌آوری ۳ به آنان تعلق می‌گیرد.

🔹طبق توضیحات شهردار تهران تحقق صددرصدی این امر، نیازمند پیش‌بینی بودجه و اعتبار لازم برای هزینه‌های بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور و نیز پاداش پایان خدمت کارکنان ذی‌ربط است که باید محقق شود.

🔹پیش بینی شده که در بودجه سال ۹۸ شهرداری این اعتبارات پیش بینی شود، بر تحقق ما نیز در شورا این اعتبارات نظارت خواهیم کرد و امیدوارم که خیلی زود این اعتبارات تامین شده و اجرایی شود.

🔹 در سال ۹۷ به ازای هر نفر ۵۸۶ میلیون تومان غرامت پرداخت خواهد شد که البته این رقم در برابر ارزش جان و ایثارگری آتش نشانان هیچ است. تمام تلاش و دغدغه ما حفظ جان زحمت‌کشان آتش نشانی است چون با هیچ مابه‌ازای مادی قابل جبران نیست.

🔹یکسری موارد نیز نیازمند مصوبه مجلس است که امیدوارم بتوان از طریق شورای‌عالی استان‌ها به آن ورود کرده و موضوع را از طریق مجلس نیز پیگیری کرد.

🔹گرچه ما در تهران مسئولیت داریم و حوادث در تهران نیز چندین برابر دیگر شهرهاست، اما آتش نشانان دیگر شهرها نیز باید از چنین حقی برخوردار شوند و به همین دلیل من از همکارانم در شورای دیگر شهرها می‌خواهم پیگیر این موضوع شده و بر نوع قرارداد نیروهای شاغل در آتش نشانی و عناوین شغلی آنها نیز نظارت کنند.

🔹با شهادت آتش نشان سرافراز سید احسان جامعی، شمار شهدای آتش نشان در مجموعه آتش نشانی تهران به ۴۲ نفر رسید و ما پیگیر خواهیم شد تا با هماهنگی خانواده این مرحوم، مکان یا معبری را به نام ایشان نام‌گذاری کنیم.

  • نویسنده : آرمانشهر