سلامت مردم نباید به بهای تامین درآمد شهرداری به خطر بیفتد
سلامت مردم نباید به بهای تامین درآمد شهرداری به خطر بیفتد
عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، بابیان‌اینکه بازگشایی مدارس باعث افزایش استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و شیوع مجدد کرونا شد تاکیدکردکه دولت بودجه بیشتری به شهرداری اختصاص دهد تا با لغو طرح ترافیک موافقت کند درغیراین صورت این بودجه در حوزه سلامت هزینه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر مجتبی رضاخواه در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در مورد درخواست رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ضرورت دورکاری کارکنان به دلیل آغاز موج سوم شیوع کرونا در پایتخت، گفت: اصل موضوع این است که با آغاز فعالیت مدارس، نیاز به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش پیدا کرده است تا جایی که در دو هفته اخیر شاهد بار ترافیکی سنگینی در سطح شهر تهران هستیم.

دورکاری کارمندان می‌تواند عامل کاهش تقاضا برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طبیعی است که وقتی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی افزایش پیدا کند، تراکم جمعیت در آنها به ویژه در مترو هم افزایش می‌یابد و این معضل می‌طلبد دولت این حوزه را مدیریت کند و اگر قرار است مدارس فعال باشند، دورکاری کارمندان می‌تواند عاملی جهت کاهش تقاضا برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باشد.

وی تصریح کرد: لغو طرح ترافیک توسط شهرداری نیز از دیگر اقداماتی است که می‌تواند در کنترل شیوع کرونا در سطح شهر تهران موثر باشد، چرا که مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و نیاز کمتری به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دارند.

ما نمی‌توانیم درآمد شهرداری را با سلامت مردم معاوضه کنیم

رضاخواه خاطرنشان کرد: البته با لغو طرح ترافیک درآمد شهرداری کاهش می‌یابد که در چنین شرایطی باید برای جبران کاهش سطح درآمد این نهاد هم تدبیری اندیشید، چرا که به نظر می‌رسد این موضوع یکی از دلایلی باشد که شهرداری پیشنهاد لغو طرح ترافیک را نپذیرد، اما نکته‌ قابل تامل این است که ما نمی‌توانیم درآمد یک نهاد را با سلامت مردم معاوضه کنیم. بنابراین لازم است دولت به این موضوع ورود پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: دولت باید برای جبران کاهش درآمد شهرداری ناشی از لغو طرح ترافیک اقدام کند، چرا که اگر نسبت به این بخش بی‌توجه باشد باید همان میزان بودجه را برای تامین نیازهای حوزه سلامت هزینه کند به این دلیل که وقتی مردم به بیماری کرونا مبتلا شوند قطعا باید اعتبارات بیشتری به حوزه سلامت تخصیص داده شود.  

لغو طرح ترافیک باید همزمان با دورکاری کارمندان اعمال شود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر دورکاری کارمندان اعمال شود، تقاضای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کاهش پیدا می‌کند، اما لغو طرح ترافیک هم باید تکمیل‌کننده این بخش باشد، ضمن اینکه لازم است ترافیک هم به خوبی مدیریت شود که دولت باید به این مهم ورود پیدا کند تا مانع از به خطرافتادن سلامت مردم شود./