واکسن، راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناست
واکسن، راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع کروناست
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا بحث واکسن است، گفت: امیدواریم مساله واکسیناسیون جدی‌تر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر محسن هاشمی در پایان دویست هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره طرح جامع مدیریت پسماند که به تصویب اعضای شورا رسید، گفت: در جلسه امروز طرح جامع مدیریت پسماند در دستور کار بود و به صورت لایحه از طرف شهرداری به شورای شهر ارائه شد که با ۲۲ ماده و چند تبصره و چند پیوست امروز بررسی و به تصویب رسید. از صدا و سیما خواهش می‌کنم نسبت به طرح این موضوع برای مردم کوشا باشند چرا که با درک موضوع توسط مردم همکاری برای اجرای طرح بیشتر می‌شود. 

وی افزود: از شهرداری تهران نیز درخواست می‌کنم در چند ماه باقی مانده از این دوره شورای شهر این طرح را هرچه سریعتر اجرایی کند. در پسماند این موضوع بسیار مهم است که اولا مقدار زباله کم شود، دوما تفکیک زباله انجام شود، سوما انتقال زباله به خارج از شهر تهران کم شود، همچنین شیرابه زباله کاهش یابد، تولید کمپوست و انرژی از زباله فراهم شود و در مجموع ته‌مانده زباله بسیار کاهش پیدا کند. 

وی ادامه داد: چگونگی از بین بردن زباله گردی و کودکان کار نیز در این طرح مطرح است که تک تک آن‌ها برای مردم جالب و قابل اجرا است و باید همکاری وسیعی در این زمینه انجام شود. 

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت کرونا در تهران گفت: آماری که از بهشت زهرا به دست می‌آوریم در حال بالارفتن است و از ۱۵ فوتی کرونایی به بالای ۷۰ رسیده‌ایم که به نظر می‌رسد از این عدد بالاتر هم خواهد رفت در نتیجه موضوع بسیار جدی است. درست است که مردم باید به صورت جدی به توصیه‌ها عمل کنند اما راه حل اصلی پس از گذشت بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا بحث واکسن است و امیدواریم مساله واکسیناسیون جدی‌تر گرفته شود. 

وی با بیان اینکه حمل و نقل یکی از اصلی‌ترین جاهایی است که ویروس گسترش می‌یابد، گفت: براساس داده‌های به دست آمده از کشورهای توسعه یافته اگر زمان حضور در واگن‌های قطار و اتوبوس‌ها به کمتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کاهش یابد، کمتر به کرونا مبتلا می شوند و شهروندان باید مواظب باشند در این شرایط در حمل و نقل عمومی کمتر حضور پیدا کنند. خوشبختانه با تعطیلی اعمال شده حمل و نقل عمومی خلوت‌تر شده است اما مردم باید مواظب باشند و فعلا کمتر در سیستم حمل و نقل عمومی حضور یابند.

منبع : ایسنا