اجرای قانون مناسب سازی برای معلولین موجب برقراری عدالت اجتماعی می‌شود
اجرای قانون مناسب سازی برای معلولین موجب برقراری عدالت اجتماعی می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اجرای قانون مناسب سازی موجب برقراری عدالت اجتماعی در بهره مندی از امکانات شهری برای معلولین می شود.

به گزارش آرمانشهر به نقل از ایسنا ؛ شهرام ملکی در اولین جلسه مناسب سازی برای معلولین استان کردستان در محل سالن جلسات اداره کل بهزیستی استان کردستان با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی تابعه استان بر طبق برنامه توسعه شهری می بایست قوانین و دستورالعمل‌های کمیته مناسب سازی را جهت ارائه خدمات بهتر به معلولین به دقت اجرا کنند.


وی افزود: معلولین به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه باید از خدمات اجتماعی برخوردار باشند که در این راستا اجرای دقیق قانون مناسب سازی می تواند زمینه ساز خدمات مورد نیاز به آن‌ها باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: همه دستگاه‌ها موظف هستند مناسب سازی ورودی و دسترسی های ساختمان‌ها و اماکن اداری برای معلولین را در اولویت کاری خود قرار دهند.
ملکی خاطر نشان کرد: در زمینه طرح‌ها و پروژه های عمرانی عمومی که توسط بخش خصوصی نیز در حال اجراست می بایست برای رفاه حال معلولین دستورالعمل‌های قانون مناسب سازی را در اولویت ساخت و سازها قرار داده و در صورت عدم تمکین به این قوانین برخورد قانونی با پیمانکاران و افراد خاطی صورت گیرد.
وی اذعان داشت: خوشبختانه در چند سال اخیر توسعه حوزه عمران شهری استان شتاب بیشتری گرفته و در اکثر موارد دستورالعمل‌های تسهیل استفاده معلولین از ناوگان حمل و نقل و نیز در معابر عمومی شهری لحاظ و بستر رفاه و آسایش معلولین در این پروژه ها مهیا شده است.
وی در پایان یادآور شد: همه باید با عزم همگانی برای تسهیل دسترسی معلولین و  خانواده های آنها به امکانات شهری تلاش خود را مضاعف کنیم.