آتش‌نشانان شیراز واکسینه می‌شوند
آتش‌نشانان شیراز واکسینه می‌شوند
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز، از آغاز واکسیناسیون آتش‌نشان این کلانشهر از ۹ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش آرمانشهر محمدهادی قانع پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت با اعلام خبر فوق به خبرنگاران گفت: گروه اول آتش نشانان امروز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ماه واکسن مقابله با ویروس کرونا دریافت کردند و با برنامه‌ریزی انجام شده کل آتش نشانان شهر شیراز واکسینه خواهند شد.

او افزود: نیروهای آتش‌نشان از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور با ضدعفونی سطح شهر به کمک حافظان و مدافعان سلامت آمدند تا نقش مؤثری را در راه ریشه‌کن شدن این ویروس داشته باشند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: آتش نشانان به اقتضای شغلشان بیشتر در معرضابتلای این بیماری بوده و علی رغم مبتلا شدن تعدادی از آنها به بیماری کرونا، با اراده خستگی‌ناپذیر به خدمت رسانی به شهروندان ادامه دادند.

قانع با اشاره به اینکه آتش نشانان نیز در روزهای سخت شیوع ویروس کرونا در کنار کادر درمان حضور مؤثر داشتند، ادامه داد: آتش‌نشانی شیراز از اسفند ماه ۱۳۹۸ در خط مقدم مبارزه با این ویروس حضور پیدا کرده و به عنوان یکی از سازمان‌های فعال در امر ضد عفونی و گندزدایی شهر با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات لازم اقدامات مؤثری را در راستای مقابله با کرونا انجام داده است.

او با تاکید بر حضور فیزیکی آتش نشانان در حوادث مختلف و ارتباط مستقیم با حادثه دیدگان و افراد جامعه، تصریح کرد: در سال ۹۹ علی رغم شیوع گسترده ویروس کرونا آتش نشانان در شهر شیراز به بیش از ۱۳ هزار عملیات اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عنوان کرد: برای پیشگیری از ابتلای نیروهای آتش نشانی به ویروس کووید ۱۹، از تاریخ ۹ اردیبهشت ماه با تلاش و پیگیری‌های انجام شده و همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدامات واکسیناسیون پرسنل آتش نشانی انجام شده و طی یک فرآیند برنامه‌ریزی شده کل آتش نشانان شهر شیراز واکسینه خواهند شد.