پیرایش شهری و حذف زوائد بصری باعث بهسازی چهره شهر می شود
پیرایش شهری و حذف زوائد بصری باعث بهسازی چهره شهر می شود

خلیل آبادی اجرای طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری را باعث بهسازی چهره شهر دانست و گفت: بهتر است این طرح مانند آنچه در محور انقلاب اتفاق افتاده است، در دیگر مناطق و محله های شهر تهران نیز اجرایی شود. 🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عضو کمیسیون […]

خلیل آبادی اجرای طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری را باعث بهسازی چهره شهر دانست و گفت: بهتر است این طرح مانند آنچه در محور انقلاب اتفاق افتاده است، در دیگر مناطق و محله های شهر تهران نیز اجرایی شود.

🔹به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی مدیریت شهری با نام طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری در شهر اظهار کرد: این طرح در حال حاضر با محوریت سازمان زیباسازی شهر تهران در حال انجام است.

🔹وی تصریح کرد: حذف عناصر بدمنظر و بهسازی سیمای شهر در معابر و جمع‌آوری زوائد نما و موانع فیزیکی، حذف سایبان‌های غیر استاندارد و نازیبای مغازه‌ها، تخریب املاک معارض، پاکسازی و حذف آلودگی‌های بصری به جامانده از دیواره‌های املاک تخریب شده، حذف دیوارنوشته‌ها، عناصر نامتجانس و اغتشاشات بصری، از ویژگی‌های طرح اشاره شده است.

🔹خلیل آبادی گفت: در طی سال‌های گذشته احداث ساختمان های بی رویه و بی حساب و کتاب چهره شهر را زشت کرده است و اجرای این طرح می‌تواند بخشی از مشکلات پیش آمده را برطرف کند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شورا نیز از چنین طرح‌هایی حمایت می‌کند، گفت: نباید این طرح به صورت سلیقه‌ای اجرا شود و بهتر است در هر منطقه و محله بر اساس بافت محلی انجام شود.

🔹وی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این طرح‌ها باید مورد توجه قرار گیرد این است که برنامه‌ها بر اساس طرح معماری ایرانی – اسلامی باشد.

🔹خلیل آبادی با اشاره به اینکه طرح پیرایش شهری در بافت تاریخی باید با دقت انجام شود، گفت:در این زمینه کمیسیون فرهنگی جلساتی را بامسئولان سازمان زیباسازی انجام خواهد داد.

🔹عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: این طرح باید با سرعت در تمامی مناطق تهران انجام شود و البته در این زمینه نظر کارشناسان حوزه شهری نیز اخذ شود.

🌐armanshahr96.ir
✅ @armanshahr_96