متمرکز شدن ادارات و مراکز آموزشی از راهکارهای رفع مشکل ترافیک اصفهان است
متمرکز شدن ادارات و مراکز آموزشی از راهکارهای رفع مشکل ترافیک اصفهان است

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، محمدرضا فلاح امروز _یکشنبه نوزدهم شهریورماه_ در نطق میان دستور یکصدویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: از دولت و ملت عراق بابت تلاش برای خلق حماسه زیبا و پرشکوه اربعین و پذیرایی و حمل‌ونقل زوار و ارائه خدمات خوب در این ایام […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمدرضا فلاح امروز _یکشنبه نوزدهم شهریورماه_ در نطق میان دستور یکصدویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: از دولت و ملت عراق بابت تلاش برای خلق حماسه زیبا و پرشکوه اربعین و پذیرایی و حمل‌ونقل زوار و ارائه خدمات خوب در این ایام تشکر می‌کنم.

وی افزود: از دولت و ملت و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در ایران نیز تشکر می‌کنم؛ مردم ایران و سپاه قدس جهت برقراری امنیت هم در طول مسیر و هم در کشور عراق تلاش بسیاری کردند و صداوسیما نیز برنامه‌های خوبی در این روزها تهیه و پخش کرد که جای تشکر دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن قدردانی از حضور نوجوانان و جوانان در این حماسه حسینی و خدمات‌رسانی کارمندان و کارگران شهرداری به زوار امام حسین (ع) گفت: این موضوع موجب افتخار برای مدیریت شهری است؛ راهپیمایی اربعین یک حماسه عشق‌ورزی و بیعت مجددی است که همه‌ساله توسط خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) تشکیل می‌شود؛ در کجای کره خاکی چنین حماسه‌ای را دیده‌ایم که از همه سنین به شوق زیارت معشوق ده‌ها کیلومتر را طی کنند؟

در دوره ششم شورای اسلامی شهر با همگامی دولت مردمی باید حماسه خدمت‌رسانی به مردم را شکل دهیم.

فلاح تصریح کرد: در کجای دنیا مردمان کشوری میلیون‌ها زائر اربعین را با روی گشاده پذیرایی می‌کنند و این یک نمونه از قدرت نرم جهان اسلام است که غرب‌زدگان شهامت ندارند گوشه‌ای از آن را مخابره کنند، بنابراین همه این‌ها را از رشادت‌های مدافعان حرم می‌دانیم و امیدواریم خداوند شفاعت آن‌ها را نصیب ما گرداند.

وی با بیان اینکه در دوره ششم شورای اسلامی شهر با همگامی دولت مردمی باید حماسه خدمت‌رسانی به مردم را شکل دهیم، گفت: این حماسه باید خود را در رفع مشکلات مردم نشان دهد، اما در بعضی موارد هنوز خواسته‌های مردم را پاسخ نداده‌ایم؛ وضعیت حمل زباله و رفت‌وروب مناسب نیست و سد معبر در بعضی معابر به‌ویژه معابر پرتردد وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: وضعیت فرهنگی و شهرسازی مطلوب نیست و باید اختیارات مدیران مناطق را افزایش داد تا آن‌ها به این مشکلات بپردازند.

وی افزود: از هیئت رئیسه درخواست می‌کنم جهت رفع بعضی بلاتکلیفی‌های مردم از مدیرکل اداره راه و شهرسازی در یکی از جلسات علنی یا غیرعلنی شورا دعوت کند تا مشکل مردم توسط مدیرکل حداقل به صورت حضوری مطالبه شود؛ از جمله این مشکلات بحث ارتفاع بوده از چندین ماه پیش تاکنون برطرف نشده است.

پیشنهاد می‌شود استاندار ساعات ادارات را به صورت شناور درآورد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش زمان شروع کلاس‌ها را شناور کنند.

فلاح با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: اول مهرماه افزایش ۳۰ درصدی ترافیک تقاضای سفرهای درون‌شهری شهروندان، را به دنبال دارد، از این‌رو انتظار داریم دستگاه‌های دولتی و غیردولتی کمک کنند تا کمترین ترافیک را در سطح شهر مشاهده کنیم.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود استاندار ساعات ادارات را به صورت شناور درآورد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش زمان شروع کلاس‌ها را شناور کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پیشنهاد می‌شود همه ادارات از جمله شهرداری فعالیت‌های عمرانی در سطح شهر را در هفته اول مهر تعطیل کند و اعمال محدودیت تردد برای کامیون‌های توزیع مواد غذایی صورت گیرد، همچنین محدودیت‌های ترافیکی نیز در مرکز شهر باید اعمال شود که در همین راستا افزایش تعداد اتوبوس‌های شهری می‌تواند بخشی از ترافیک شهر را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته در کوچه‌ها و محلات شهر خانه‌های مسکونی بدون تغییر کاربری و بدون پیوست ترافیکی و فرهنگی به مدارس و دانشگاه‌های غیرانتفاعی تبدیل شده است که تردد کادر و دانشجویان و دانش‌آموزان به آن مدرسه بر ترافیک شهر افزوده است.

فلاح با بیان اینکه پراکندگی ادارات در شهر معضل دیگری است که سبب ایجاد ترافیک شده است، اضافه کرد: ساخت مجتمع اداری ۲۲ بهمن خود کار شایسته‌ای بود که انجام شد، اما باید چنین مجتمع‌های اداری در چند گوشه شهر تأسیس و ادارات سطح شهر به آنجا منتقل می‌شدند، بنابراین اگر چندین مجتمع آموزشی در اطراف شهر تأسیس شود، می‌توان مراکز آموزشی را به صورت متمرکز اداره کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری نیز باید ادارات خود را متمرکز کند، زیرا رفت و آمد ارباب رجوع و ترافیک زیاد به خاطر پراکندگی ادارات مختلف شهرداری در سطح شهر است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خداوند در قرآن می‌گوید آنچه می‌گوئید را اول خودتان عمل کنید. اگر ما از ادارات می‌خواهیم باعث رفع ترافیک و آلودگی هوا شوند باید اول از خودمان شروع کنیم. در این راستا از شهرداری درخواست می‌شود نسبت به تمرکز ادارات خود عمل کند.