قانون بیمه‌های ساختمانی معضلی برای مناطق محروم است
قانون بیمه‌های ساختمانی معضلی برای مناطق محروم است

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس حاج‌رسولی‌ها امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مشکل مسکن اظهار کرد: قانونی در مجلس درباره بیمه‌های ساختمانی تصویب شد که شامل بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش بیمه‌ها بود، به طوری که نمایندگان مجلس […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس حاج‌رسولی‌ها امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مشکل مسکن اظهار کرد: قانونی در مجلس درباره بیمه‌های ساختمانی تصویب شد که شامل بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش بیمه‌ها بود، به طوری که نمایندگان مجلس لایحه دو فوریتی برای توقف آن آوردند، اما شورای نگهبان آن را تأیید نکرد.

وی افزود: امروز شش ماه از آن اتفاق می‌گذرد، اما در صحن مجلس قانون سال قبل که ۱۵ درصد تراکم بود را نیز ۵۰ درصد اضافه کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: قانون بیمه‌های ساختمانی معضلی برای مناطق محروم است و بر همین اساس، صدور پروانه در این مناطق با رقم‌های بالا صورت می‌گیرد که ظلم در حق مردم است.

وی ادامه داد: رسانه‌ها و مطبوعات این مشکل را پیگیری کنند تا مشکل مردم در مناطق محروم در صدور پروانه با رقم‌های نجومی رفع شود.

حاج رسولی‌ها گفت: بافت فرسوده محلی برای حضور معتادان شده است در حالی که در ساخت‌وسازهای بافت تاریخی ارتفاع مناسب داده نمی‌شود.