فقط احزاب شناسنامه دار و دارای مجوز فعالیت، اجازه انتشار فهرست دارند
فقط احزاب شناسنامه دار و دارای مجوز فعالیت، اجازه انتشار فهرست دارند
قانون ماده 8 انتخابات تأکید دارد فقط احزاب شناسنامه دار که مجوز فعالیت دارند اجازه انتشار فهرست دارند و به وسیله بالاترین مقام حزب باید به وزارت کشور اعلام شود، ما مطالبه داریم جلو انتشار فهرست‌هایی که یک شبه و بدون رعایت این قانون منتشر می‌شود گرفته شود.

به گزارش آرمانشهر فارس، مجید فروردین در یک نشست خبری با اشاره به اینکه دستاورد‌های مهمی در مجلس یازدهم حاصل شده  است، گفت: اما اگر هماهنگی‌ها بیشتر بود، این دستاورد‌ها نمود بیشتری پیدا می‌کرد.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب فارس با توضیح بخشی از اقدامات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح مجوز‌های کسب و کار، جهش توسعه مسکن، صنعت و انرژی قوانین شرکت‌های دانش بنیان، مدیریت داده‌ها، حمایت از صنایع پایین دستی نفت، کشاورزی، خرید تضمینی محصولات، بیمه رایگان سه دهک پایین، قانون حمایت از خانواده، قانون حمایت از افشاگران فساد، قانون مدیریت تعارض منافع، قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران از جمله این موارد می باشد.

او در خصوص فرآیند انتخاب کاندیدا‌های مورد حمایت عنوان کرد: ما برای اولین بار در کشور، فرایندی مردم‌پایه را شروع کردیم و در سایت‌های شورا در همه کشور اجازه داده شد، هر که تمایل دارد ثبت نام کند که تقریبا یک سوم داوطلبان ثبت نام کردند.

فروردین افزود: با موج وسیعی از ثبت‌نام‌ها روبه‌رو بودیم و با مصاحبه‌هایی که در هر شهرستان انجام شد، تعدادی مشخص  و به رأی عمومی شهرستان گذاشته شدند، به طور مثال در شیراز قریب به ۴۰۰ نفر رأی دادند و سه برابر ظرفیت هر شهرستان تعیین شد، سپس در مجمع استان که بیش از ۴۰ نفر بودند به رای گذاشته شد، گام به گام پیش رفت تا فهرست‌ها و اسامی به تهران ارسال و تایید شد.

وی  کاندیدا‌های مورد حمایت شورای ائتلاف را هم اعلام کرد و گفت: حوزه انتخابیه شیراز و زرقان؛ سید اسماعیل حسینی، منصوره طاهری، ابراهیم عزیزی و جعفر قادری، حوزه انتخابیه جهرم و خفر؛ ارجمند، حوزه انتخابیه اقلید؛ حمیدرضا گرامی، حوزه انتخابیه لار؛ علاء‌الدین بروجردی، حوزه انتخابیه شهرستان‌های نی‌ریز و استهبان؛ سلیم پور، حوزه انتخابیه شهرستان‌های کازرون و کوهچنار؛ شاهین محمدصادقی، حوزه انتخابیه سروستان، کوار و خرامه؛ عبدالعلی رحیمی مظفری، حوزه انتخابیه شهرستان لامرد؛ سیدموسی موسوی، حوزه انتخابیه شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت؛ محمدجواد عسکری، حوزه انتخابیه شهرستان فسا؛ حجت‌الله فیروزی و حوزه انتخابیه رستم و ممسنی؛ امید نصیبی می باشند.

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب فارس به این موضوع اشاره کرد که هنوز نتیجه جمع بندی سه حوزه دیگر اعلام نشده است.

وی همچنین در این نشست اظهار کرد: قانون ماده ۸ انتخابات تأکید دارد فقط احزاب شناسنامه دار که مجوز فعالیت دارند اجازه انتشار فهرست دارند و به وسیله بالاترین مقام حزب باید به وزارت کشور اعلام شود، ما مطالبه داریم جلو انتشار فهرست‌هایی که یک شبه و بدون رعایت این قانون منتشر می‌شود گرفته شود.

فروردین در این نشست به این موضوع هم اشاره کرد که در تهران بحث اشتراک صفر مطرح است و کسانی که در فهرست شورای ائتلاف قرار دارند در سایر فهرست‌ها اجازه حضور ندارند، اما در استان‌ها این منع وجود ندارد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان فارس در ادامه گفت: کلیه نامزدهایی که توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری معرفی شده‌اند، مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در کل کشور و از جمله در استان فارس نیز می‌باشند و این ائتلاف، در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حمایت می‌کند.

  • نویسنده : مریم شمالیان