ضوابط ساخت و ساز در پهنه گسلی شهر کرج اصلاح و تصویب شد
ضوابط ساخت و ساز در پهنه گسلی شهر کرج اصلاح و تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر، به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از ایسنا، عباس سعیدی کیا اظهار کرد: با توجه به مشکلات ایجاد شده برای مالکین و متقاضیان ساخت وساز در پهنه گسلی و پس از برگزاری جلسات کارشناسی بین شهرداری کرج، اداره کل راه و شهرسازی البرز، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر،

به گزارش پایگاه خبری کرج امروز به نقل از ایسنا، عباس سعیدی کیا اظهار کرد: با توجه به مشکلات ایجاد شده برای مالکین و متقاضیان ساخت وساز در پهنه گسلی و پس از برگزاری جلسات کارشناسی بین شهرداری کرج، اداره کل راه و شهرسازی البرز، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی پیرامون ضوابط اصلاحی ” دستورالعمل ساخت و ساز در پهنه‌های گسلی” ضوابط ساخت و ساز در پهنه گسلی شهر کرج اصلاح و مصوب شد.

وی افزود: این ضوابط ۱۷ اردیبهشت امسال در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران با حضور و حمایت استاندار البرز اصلاح و به تصویب رسید.

این مسئول ضمن قدردانی از حمایت و پیگیری شهردار و اعضای شورای شهر کرج برای تصویب این ضوابط توضیح داد: این اصلاحات با هدف افزایش تاب‌آوری شهر کرج و نوسازی و مقاوم‌سازی شهر به ویژه در بافت‌های فرسوده، ناکارآمد و آسیب‌پذیر صورت گرفته است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج بیان داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته این مصوبه به زودی ابلاغ می‌شود و شهروندان از نتایج آن بهره‌مند خواهند شد.

منتشر شده در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳