در بارندگی های اخیر هیچ مشکلی در منطقه ۱۲ و محدوده بازار پیش نیامد
در بارندگی های اخیر هیچ مشکلی در منطقه ۱۲ و محدوده بازار پیش نیامد

شهردار منطقه ۱۲ با تکذیب فرونشست زمین به دلیل بارندگی های اخیر، گفت: در بارندگی های اخیر در شهر تهران به ویژه در منطقه ۱۲ مشکلی پیش نیامده است. پایگاه خبری آرمان شهر به نقل از شهرنوشت: علی محمد سعادتی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، در خصوص فرونشست زمین در خیابان مولوی- محدوده […]

شهردار منطقه ۱۲ با تکذیب فرونشست زمین به دلیل بارندگی های اخیر، گفت: در بارندگی های اخیر در شهر تهران به ویژه در منطقه ۱۲ مشکلی پیش نیامده است.

پایگاه خبری آرمان شهر به نقل از شهرنوشت: علی محمد سعادتی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت، در خصوص فرونشست زمین در خیابان مولوی- محدوده بازار تهران گفت: این نشست مثل تمام نشست هایی است که در هر نقطه می تواند رخ دهد. در سال های پیش در محورهای مختلف منطقه ۱۲ و مناطق دیگر هم شاهد این اتفاق بوده ایم.

🔹وی با بیان اینکه نشست ها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، گفت: در حوزه علم زمین شناسی فرونشست زمین می تواند دلایلی مختلفی مثل لرزش های زمین، سست بودن خاک های تحت الارضی، تغییر سطح آب های زیرزمین، سازه های قدیمی، آثار به جا مانده از قنات ها، رشته قنات ها و … داشته باشد.

🔹شهردار منطقه ۱۲ تصریح کرد: اینکه به طور صرف بگوییم سیل و بارش های اخیر موجب این فرونشست شده درست نیست. اگر معابر خاکی باشند ممکن است سیل و آب های سطحی فرونشست ایجاد کند.

🔹سعادتی عنوان کرد: در منطقه ۱۲ و سایر مناطق شهرداری تهران بر روی شبکه جمع آوری آب های سطحی کار شده است. در بارندگی های اخیر به ویژه در منطقه ۱۲ مشکلی به وجود نیامد. در عمق زمین کانال های بزرگی وجود دارد که آب ها را از سطح جمع می کند. حداقل ۲۲ مدخل ورودی کانال داریم که آب ها را از سطح زمین جمع و از طریق کانال های زیر زمینی به جنوب شهر منتقل می کنند. همین طور که شاهد هستید، در بارندگی های اخیر هیچ مشکلی در منطقه ۱۲ و محدوده بازار پیش نیامد.

🔹وی در خصوص تاثیر حفاری های خطوط مترو بر فرونشست زمین افزود: حفاری های خطوط مترو بر خاک فشار وارد می کند، اما این فشار به اندازه ای نیست که باعث فرونشست زمین شود. ضمن اینکه این حفاری ها از پیش محاسبه می شوند؛ حفاری خط ۷ مترو به اتمام رسیده است و نمی تواند چنین نشستی را ایجاد کند.

شایان ذکر است عصر دیروز درباره فرونشست زمین در منطقه ۱۲ شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده بود.