تصویب برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۱۰ در صحن علنی شورای اسلامی شهر
تصویب برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۱۰ در صحن علنی شورای اسلامی شهر

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در گفت‌وگوی خبری پس از یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: امروز یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره ششم برگزار شد، ابتدای جلسه در خدمت همکاران خدوم […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی صالحی امروز _یکشنبه بیست‌وششم شهریورماه_ در گفت‌وگوی خبری پس از یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: امروز یکصدودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره ششم برگزار شد، ابتدای جلسه در خدمت همکاران خدوم و تلاشگر در ستاد اربعین حسینی شهرداری، موکب مسلم بن عقیل بودیم که به صورت داوطلبانه در مرز چذابه و کربلای معلی حضور یافتند و خدماتی را به زوار اربعین ارائه کردند.

وی افزود: به نوبه خود تلاش کردیم در صحن علنی شورای اسلامی شهر از این خدمات قدردانی کنیم هرچند قدردانی اصلی برعهده صاحب این ایام است و حتماً تلاش‌های داوطلبانه و خیراندیشانه آن‌ها مورد قبول درگاه خداوند قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه خدمات خوبی در حوزه خدمات شهری، فرهنگی، ایمنی و آتش‌نشانی و متفاوت از سال گذشته ارائه شد، تصریح کرد: با توجه به افزایش استقبال مردم، همچنین شهروندان اصفهانی و هم استانی‌ها از این سفر معنوی که سال به سال نیز رو به افزایش است، امیدواریم مدیریت شهری در کنار دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌های کلانشهرها خدمات ارائه شده به زوار را در حد توان ارتقا دهد.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به اول مهرماه و بازگشایی مدارس شنونده گزارش استاد مهر شهرداری اصفهان بودیم؛ تلاش‌های بسیار خوبی برای انجام باشکوه مراسم آغاز سال تحصیلی اتفاق افتاده از جمله افزایش زیرساخت‌ها، هوشمندسازی فرایند کنترل و نظارت‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بین دستگاهی که به صورت خاص موضوع اضافه شدن دستگاه‌های اتوبوس خدمات رسان به ۹۰۰ دستگاه با اضافه شدن قریب به ۳۰۰ راننده جدید با همکاری شرکت‌های خصوصی صورت گرفت.

صالحی گفت: شناورسازی ساعات کاری ادارات، کنترل هوشمند مقاطع ترافیکی و مجموعه خیابان‌های شهر به صورت ویژه‌تر، استفاده از ظرفیت حیاط مدارس برای پارکینگ سرویس‌های دانش آموزی و ایجاد سامانه سرویس مدارس که امکان انتخاب، گزینش، راهبری، تعادل بخشی و متناسب سازی سرویس‌های مدارس را فراهم می‌کند اهم اقداماتی است که در کنار ده‌ها اقدام دیگر از ابتدای مهرماه اجرا می‌شود، از این رو امیدواریم مهرماه پرنشاط کم ترافیک و کم حادثه را پشت سر بگذاریم.

مشارکت مردم و کارشناسان و بخش‌های مختلف شهرداری در تدوین برنامه ۱۴۱۰

وی ادامه داد: لایحه دو فوریتی در خصوص رایگان شدن ارائه خدمت در مجموعه اتوبوس‌سرانی و شرکت مترو در روز اول مهر دستور کار نخست شورا بود که با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ سازی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، دو فوریت و اصل لایحه به تصویب رسید، امیدواریم بعد از طی شدن مراحل قانونی مربوط به ماده ۹۰ قانون شوراها به صورت رسمی اعلام شود و شاهد باشیم شهروندان بعد از طی مراحل قانونی لایحه در روز اول مهر می‌توانند به صورت رایگان از مترو و اتوبوس استفاده کنند که البته این اتفاق به برکت حضور دانش آموزان و دانشجویان در سال تحصیلی است و امیدوارم منشأ خیر و برکات باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برنامه راهبردی اصفهان ۱۴۱۰ که نسخه اصلاح شده اصفهان ۱۴۰۵ است، پس از بیش از ۹ هزار ساعت کار کارشناسی و جمع بندی نظرات کمیسیون‌ها و مرکز پژوهش‌های شورا در صحن قرائت شد؛ تلاش بسیار خوبی با محوریت همکاران و کارشناسان در شهرداری و البته استفاده قابل توجه از نظرات شهروندان، شهراندیشان و کارشناسان صاحب نظران شهری اتفاق افتاد که در نوع خود بی سابقه و کم سابقه بود.

وی با اشاره به مشارکت مردم و کارشناسان و بخش‌های مختلف شهرداری در تدوین این برنامه اظهار امیدواری کرد: واقعی‌ترشدن برنامه و منطبق با نیاز بودن آن، افزایش قابلیت اجرایی بودن آن را داشته باشد، افق زمانی این برنامه هفت ساله و میان مدت است و تا پایان ۱۴۱۰ مبنای برنامه‌های عملیاتی و بودجه سالانه خواهد بود به این ترتیب این موضوع به تصویب شورای اسلامی شهر رسید.

حسابرسی و تفریغ بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اصفهان به تصویب اعضای شورای شهر رسید

صالحی گفت: موضوع حسابرسی و تفریغ بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اصفهان امروز بررسی شد؛ با توجه به نظر کمیسیون تخصصی و تلفیق و تاکیداتی این لایحه نیز امروز به تصویب اعضا رسید.

وی افزود: لغو واگذاری یک زمین به یکی از مراکز فرهنگی و مذهبی امروز بررسی شد و با توجه به اینکه شروط قرارداد رعایت نشده بود این لایحه به تصویب رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: موضوع معرفی مؤسسات حسابرسی واجد شرایط برای حسابرسی سازمان‌ها و شرکت‌ها باید با توجه به قانون درآمد پایدار و توسط شورای اسلامی شهر به تصویب می‌رسید و فرایند حسابرسی آغاز می‌شد که با قید تاکیداتی در حوزه زمان بندی و رعایت مستندات قانونی این لایحه نیز به تصویب رسید تا در موعد مقرر موضوع تفریغ بودجه و حسابرسی شرکت‌ها و سازمان‌ها را برای سال ۱۴۰۱ داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از نطق‌ها و تذکرات اعضای شورا در خصوص موضوعات مختلف، برای سال سوم نمایندگان ناظر شورا در جلسات مجامع، کمیسیون‌ها، هیئت‌های مدیره و شوراهای سازمان و شرکت‌های وابسته و سایر مجامع قانونی انتخاب شدند. با تغییرات حداقلی، همان مجموعه‌های سال دوم در سال سوم هم به نوعی ادامه خواهد داشت، از این رو امیدواریم برای تقویت نظارت شورا منشأ خیر باشد.