بهره‌برداری از ایستگاه هفت تیر در خط ۶ مترو تا پایان سال/اجرای ۱۴ پروژه محله‌ای در منطقه ۷ در سال ۱۴۰۲
بهره‌برداری از ایستگاه هفت تیر در خط ۶ مترو تا پایان سال/اجرای ۱۴ پروژه محله‌ای در منطقه ۷ در سال ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار شهر، نصراله آبادیان در آیین بهره برداری و عملیات احداث ۷ پروژه فرهنگی و ورزشی که عصر امروز – دوم اسفندماه ۱۴۰۱- در سی و سومین رویداد امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: منطقه ۶ و ۷ مقصد شمال ،جنوب، شرق و غرب تهران هستند […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار شهر، نصراله آبادیان در آیین بهره برداری و عملیات احداث ۷ پروژه فرهنگی و ورزشی که عصر امروز – دوم اسفندماه ۱۴۰۱- در سی و سومین رویداد امید و افتخار برگزار شد، اظهار کرد: منطقه ۶ و ۷ مقصد شمال ،جنوب، شرق و غرب تهران هستند و توسعه آنها بر کل تهران اثر دارد. بر همین اساس مجموعه اقداماتی در منطقه ۷ آغاز شده است. 

وی افزود: اولویت اصلی ما بحث حمل و نقل عمومی است. در واقع، بعد از اینکه عملیات اجرای خط ۶ مترو چند سال در این منطقه متوقف مانده بود، مشکلات حقوقی و مالی این پروژه مرتفع شد و تا اواخر اسفندماه ایستگاه هفت تیر در این خط مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت؛ همچنین برای اتصال بخش های میانی این خط، تست گرم  آن انجام شد و در سال ۱۴۰۲ همه این ایستگاه ها مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت. 

آبادیان ادامه داد: اولویت بعدی ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود و پروژه مجموعه ورزشی مهر آیین از جمله این پروژه ها است. به طور کلی، بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان ارزش کل این پروژه‌ها است. 

شهردار منطقه ۷ اضافه کرد: مجموعه مطالعاتی درباره تقاطع میادین سبلان و سپاه انجام شده که مطالعات پروژه تقاطع سبلان انجام شده و در مرحله تجهیز گارگاه قرار دارد و با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار ظرف یک سال به اتمام خواهد رسید. 

وی عنوان کرد: درخصوص تقاطع میدان سپاه نیز این پروژه در برنامه کمیته سیویل قرار دارد که امیدواریم این پروژه نیز قبل از سال جدید این مرحله را پشت سر بگذارد. 

آبادیان یادآور شد: برای ارتقای سرانه فضای سبز با ارتش جمهوری اسلامی درخصوص مجموعه پیراپزشکی با ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان به توافق رسیدم که مجموعه ای بیش از ۸۲۰۰ متر است و تا تابستان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد. 

شهردار منطقه ۷ در پایان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه های محله ای را در دستور کار قرار دادیم و ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ اجرایی می شود؛ علاوه بر این پروژه ای در راستای ارتقای تاب آوری شهر به نام کانال زرین گلاب وجود دارد که بیش از ۶۰ سال از عمر آن می گذرد که توان پاسخگویی سیلاب هایی با دبی بالا را ندارد. بر همین اساس با ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار، کانال جدیدی احداث می کنیم. 

لازم به ذکر است، در این مراسم علیرضا زاکانی شهردار تهران، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران، محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷، حسین اوجاقی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی دیگر از مدیران شهری و ورزشی حضور داشتند.

انتهای پیام