الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه‌ در راستای ” کاهش تورم و افزایش تولید”
الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه‌ در راستای ” کاهش تورم و افزایش تولید”

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر، احمد صادقی با اشاره به اهمیت شعار سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: امروز ما در شرایطی خاص قرار داریم و مقام معظم رهبری به بهترین شکل این شرایط را درک و راهکار برون رفت از مشکلات را نمایان کردند. وی افزود: با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۲ […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش شهر، احمد صادقی با اشاره به اهمیت شعار سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: امروز ما در شرایطی خاص قرار داریم و مقام معظم رهبری به بهترین شکل این شرایط را درک و راهکار برون رفت از مشکلات را نمایان کردند.

وی افزود: با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۲ توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال «مهار تورم و افزایش تولید» به عنوان سیاست کلان نظام جمهوری اسلامی، مجموعه ارکان مدیریت شهری می توانند یکی از مهمترین دستگاه های اجرایی در کاهش تورم و افزایش تولید در شهر تهران باشند.

صادقی خاطر نشان کرد: با توجه به این موضوع باید سهم مدیریت شهری در تحقق شعار سال تعریف و برنامه ها و اقدامات اجرایی وعملیاتی شهرداری تهران با این رویکرد بازتعریف و بازطراحی شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از این رو طرح یک فوریتی «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه برنامه های اجرایی وعملیاتی مدیریت شهری در کاهش تورم وافزایش تولید» تقدیم هیات رییسه شورا شد.

وی گفت: با توجه به فشارهای اقتصادی بر روی خانواده‌های تهرانی و افزایش افسارگسیخته هزینه‌های زندگی شهری از یک طرف و نقش مدیریت شهری در ارائه خدمات به شهروندان از طرفی دیگر، سهم مدیریت شهری در سبد هزینه های خانوار می بایست تدقیق و نسبت به کاهش فشارهای اقتصادی به سبد هزینه خانوار اقدام عاجل صورت بگیرد.

صادقی با تأکید بر اینکه باید سهم مدیریت شهری در اهداف تعیین و اقدامات عملیاتی برای تحقق شعار سال انجام شود، خاطرنشان کرد: این اهداف شامل کاهش هزینه های زندگی در سبد معیشتی مردم، کاهش هزینه های حمل و نقل عمومی، کاهش هزینه‌های تهیه مایحتاج روزمره غذایی، کاهش هزینه های گردشگری و بهره مندی از اماکن شهری، کاهش عوارض های واحد های تولیدی ساختمانی و کسب و پیشه، تقویت فرصت‌های اشتغال زایی و کار آفرینی و حمایت از تولید داخلی و کاهش هزینه‌های ساخت واجاره مسکن است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: بر اساس ماده واحده این طرح شهرداری تهران موظف است ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به ارسال لایحه برنامه های عملیاتی و اجرایی مدیریت شهری به منظور تحقق شعار کاهش تورم و افزایش تولید جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تهران اقدام کند.

انتهای پیام/