استخراج بیش از ۱۲ تن رسوب و زباله از نهرها و حوضچه‌های منطقه ۱۳
استخراج بیش از ۱۲ تن رسوب و زباله از نهرها و حوضچه‌های منطقه ۱۳

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه گفت: لایروبی و پاکسازی انهار و حوضچه‌های رسوب‌گیر این منطقه در سه  روز گذشته و به‌ طور ویژه با هدف ارتقای نگهداشت شهر، پاکیزگی و نظافت معابر انجام شد. به گفته وی، در […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه گفت: لایروبی و پاکسازی انهار و حوضچه‌های رسوب‌گیر این منطقه در سه  روز گذشته و به‌ طور ویژه با هدف ارتقای نگهداشت شهر، پاکیزگی و نظافت معابر انجام شد.

به گفته وی، در این طرح ویژه که باتوجه به فرارسیدن فصل بارش و لزوم مدیریت آب های سطحی و کنترل روان آب انجام شد، بیش از ۱۲ تن رسوب از حوضچه های سطح منطقه جمع آوری و با انجام این کار ظرفیت گنجایش این حوضچه ها افزایش یافت.

شهردارمنطقه ۱۳ بیان کرد: طرح ویژه لایروبی نهرها در خیابان پیروزی حدفاصل خیابان‌های فجر تا کلینی ضلع شمال، پل امام علی (ع) تا خیابان فجر ضلع جنوب، اتوبان امام علی شمال به جنوب حدفاصل پل دماوند تا پل پیروزی در نواحی یک و دو، بزرگراه امام علی (ع)، خیابان های نیشابور، تیموری فر، مسیل های جارجرود و منوچهری، سی متری نیروی هوایی در ناحیه ۳ سی‌متری نیروی هوائی ناحیه ۳ و بزرگراه های شهید دوران و یاسینی با لایروبی و رسوب برداری از  انهار رو باز و روبسته و شبکه‌های اصلی سطح منطقه انجام و طی آن ۲ هزار و ۱۲۰ متر طول از انهار محدوده با تلاش نیروهای معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه و نواحی چهارگانه و استفاده از ادوات و تجهیزات لایروبی شده اند.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته، اکیپ‌های ویژه به طور روزانه، تمامی نهرهای روباز، روبسته و حوضچه‌های زباله‌گیر را با رعایت مسائل زیست‌محیطی پاکسازی و لایروبی کردند.

شهردار منطقه ۱۳ با تاکید بر رعایت نظافت در معابر و پیشگیری از رها کردن زباله از سوی شهروندان در انهار که باعث ایجاد مانع در جریان آب خواهد شد، خاطر نشان کرد: علاوه بر برنامه‌های معمول و روزانه لایروبی که به طور منظم انجام شده در طرح‌های ویژه امورنگهداشت شهر و طرح استقبال از مهر نیز این مهم با نگاه ویژه‌ای انجام شده است.

انتهای پیام/