کارگروه ایمن سازی مدارس در مناطق شهرداری تشکیل شود
کارگروه ایمن سازی مدارس در مناطق شهرداری تشکیل شود
شهردار پایتخت بر لزوم تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس در شهرداری های مناطق تهران تاکید کرد.

به گزارش آرمانشهر جلسه هماهنگی و نظارت بر ترافیک سطح شهر تهران در روز آغاز سال تحصیلی جدید صبح امروز در مرکز کنترل ترافیک شهرداری برگزار شد. پیروز حناچی با بیان اینکه سال تحصیلی فعلی به دلیل شیوع کرونا زودتر برگزار شد، گفت: در شهرداری تهران نیز یک ستاد هماهنگی تشکیل می شود که تا دو الی سه هفته بعد از آغاز سال تحصیلی نسبت به رصد و پایش شهر اقدام می کند.

وی با بیان اینکه معمولا با آغاز سال تحصیلی ۳۰ درصد به مسافرین حمل و نقل عمومی اضافه می شود ، ادامه داد: هر چند امسال آموزش ها در دو بخش حضوری و غیرحضوری انجام می شود، اما ما باید آمادگی لازم را داشته باشیم . وی افزود در این زمینه همکارانم در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران زحمات زیادی کشیدند تا ظرفیت ها با حداکثر توان در اختیار شهروندان باشد.

کارگروه ایمن سازی مدارس

حناچی تاکید کرد لازم است با آغاز سال تحصیلی کارگروه ایمن سازی مدارس با محوریت شهرداران مناطق تشکیل شود تا با شناسایی و رفع نقاط پرخطر در مسیر تردد دانش آموزان، خانواده ها آسوده تر شوند. وی افزود : شناسایی مدارسی که در ترددهایشان، ترافیک بیشتری ایجاد می کنند لازم است و باید برنامه عملیاتی توسط مناطق به آنها ارائه شود.

حناچی بر مسئله ارائه خدمات از سوی شهرداری به کودکان استثنایی و نظارت و مدیریت بر سرویس های مراکز و مدارس تاکید کرد و ادامه داد: امسال باید با نصب علائم، مسیر تردد دانش آموزان آشکارسازی شود و بر انجام دستورالعمل های ایمن سازی تاکید کرد.

وی ادامه داد: معمولا ما در یک ماه اول آغاز سال تحصیلی اجازه حفاری گسترده در معابر اصلی را نمی دادیم که باید این مهم مجددا مورد تاکید قرار گیرد. اگر مدرسه ای ظرفیت آن را دارد که توقف و سوار و پیاده کردن دانش آموزان از سرویس مدرسه در داخل حیاط صورت گیرد لازم است که از این ظرفیت استفاده شود.

شهردار تهران در پایان با بیان اینکه شهرداری تهران می بایست با مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری کند، گفت: از همکارانمان در تاکسیرانی، مترو، اتوبوسرانی، پلیس راهور و … تشکر می کنم که تمهیدات خاصی را برای آغاز سال تحصیلی ایجاد کردند.