پیش‌بینی هفت هزار جایگاه شارژ وسایل نقلیه برقی در تهران/ مشکلات زیرساختی برقی‌سازی پایتخت برطرف می‌شود
پیش‌بینی هفت هزار جایگاه شارژ وسایل نقلیه برقی در تهران/ مشکلات زیرساختی برقی‌سازی پایتخت برطرف می‌شود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های برقی‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت، گفت: قراردادها برای احداث جایگاه‌های شارژ منعقد شده و برنامه ما بر این است که اقدامات را توسعه دهیم، در این راستا مشکلات زیرساختی و چالش‌های تأمین برق جایگاه‌ها وجود نخواهد داشت. […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ،

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، با اشاره به توسعه زیرساخت‌های برقی‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت، گفت: قراردادها برای احداث جایگاه‌های شارژ منعقد شده و برنامه ما بر این است که اقدامات را توسعه دهیم، در این راستا مشکلات زیرساختی و چالش‌های تأمین برق جایگاه‌ها وجود نخواهد داشت.

وی همچنین تصریح کرد: قرار با وزارت صمت بر این بود تا پایان سال آینده پنج هزار جایگاه ایجاد شود که در چند ماه گذشته بیش از ۱۷۰ جایگاه به بهره‌برداری رسید.

شهردار تهران با بیان اینکه مطابق برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته بنا بود تعدادی از این جایگاه‌ها تا پایان امسال در مدار بهره‌برداری قرار بگیرد، گفت: تعدادی از جایگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی نیز در سال آینده احداث خواهد شد.

زاکانی در ادامه یادآور شد: افق پیش‌بینی شده در وزارت صمت و شهرداری تهران برای احداث جایگاه شارژ وسایل نقلیه برقی هفت هزار مورد است که به تدریج تأمین می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های تیم مدیریت شهری پایتخت برای واردات ۱۰ هزار ون برقی، ۱۰ هزار تاکسی برقی و ۱۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به تهران، تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده به گونه‌ای است که زیرساخت‌های برقی‌سازی و شارژ این وسایل نقلیه همزمان با پیگیری خرید و واردات آن تکمیل شود.

انتهای پیام/