پنج اولویت مدیریت شهری تهران در سال ۹۸
پنج اولویت مدیریت شهری تهران در سال ۹۸

تشریح پنج اولویت مدیریت شهری تهران در سال ۹۸ توسط سیدحسن رسولی 🔹 پایگاه خبری آرمان شهر : سیدحسن رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره اولویت‌های شورای شهر تهران در سال ۹۸، اظهار داشت: اولویت‌‌های مدیریت شهری در سال جاری در دو بخش درون سازمانی و اداره شهر خواهد بود. عدم تعادل […]

تشریح پنج اولویت مدیریت شهری تهران در سال ۹۸ توسط سیدحسن رسولی

🔹 پایگاه خبری آرمان شهر : سیدحسن رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره اولویت‌های شورای شهر تهران در سال ۹۸، اظهار داشت: اولویت‌‌های مدیریت شهری در سال جاری در دو بخش درون سازمانی و اداره شهر خواهد بود. عدم تعادل بین مصارف و منابع شهرداری و بدهی‌های هنگفت و همچنین پرداختن به ساختار معیوب سازمانی و نیروی انسانی اولویت‌ درون سازمانی ما خواهد بود.

🔹 اهتمام بیشتر به تأمین منابع برای پیشبرد پروژه‌های تملک دارایی یا عمرانی مربوط به تأمین زیر ساخـت‌های حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، کاهش ترافیک و آلودگی هوا و همچنین کمک به سایر دستگاه‌های مسئول برای کاستن ضریب آسیب‌های اجتماعی بخش دوم اولویت‌های مدیریت شهری در سال ۹۸ است.

🔹 در مجموع از این دو منظر ۵ موضوع در اولویت است که هم در قالب برنامه پنج ساله سوم و هم در قابل بودجه سال ۹۸ با ثبات مدیریت که مواجه خواهیم بود نسبت به سال ۹۷، جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

🔹 سال گذشته به لحاظ شاخص‌های اقتصادی سال سختی بود، در کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر با برآورد‌های غیر بدبینامه پیش‌بینی کسری بودجه جدی داشتیم ولی اگر ۱۷ درصد کسری منابع در اسفند ماه ۹۷ جبران شود، می‌توانیم به شهروندان اعلام کنیم که بودجه‌ پیش‌بینی‌ شده سال ۹۷ با همه تلاطم‌ها و تنش‌هایی که در حوزه‌های اقتصادی داشتیم، محقق شده است.

🔹 اینکه سال سخت را علی‌رغم دشواری‌ها به خوبی پشت سر گذاشته‌ایم، یک دستاورد برای شورای شهر محسوب می‌شود که پس از لطف خداوند ناشی از انسجام اعضای شورای شهر است اما یکی از مهم‌ترین نقایصی که داشتیم و داریم انباشت بدهی‌های شهرداری است که باید تکلیف آن روشن شود البته مسیر مشخص بوده ولی نیاز بیشتری به تلاش داریم.

🔹علاوه براین، موضوع دیگری که در آن با کاستی مواجه هستیم کانال ارتباطی انتقال جهت‌گیری‌های اساسی و سیاست‌های اصولی شورا و شهرداری با مردم شهر است. در این حوزه با کمبود ظرفیت مواجه هستیم و باید تلاش کنیم در سال ۹۸ با جبران این کاستی‌ها به یک کانال مبادله و گفت‌وگو با مردم برسیم.

🔹در مجموع اگر مؤلفه‌های مؤثر محیطی را در ایفای نقش شورای شهر و شهرداری لحاظ کنیم آنچه بر ما گذشته ایده‌آل نیست, اما رضایت‌بخش است.