کلیات لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها تصویب شد
کلیات لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها تصویب شد
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، از تصویب کلیات لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌های کل کشور در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با  خبرگزاری خانه ملت، در بیان  دستورکار نشست  امروز (یکشنبه ۱۶شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز در ابتدا جلسه هیات رییسه کمیسیون اجتماعی برگزار شد، بعد از آن در نشست عمومی این کمیسیون، لایحه ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها ی کل کشور مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون آئین‌نامه استخدامی نیروهای شهرداری بدون برنامه و ضوابط بوده به همین دلیل این لایحه از طرف دولت به مجلس گذشته تقدیم شده بود، اما مفاد آن محل اختلاف‌نظر بود در نتیجه در این دوره از مجلس در دستورکار کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این نشست کلیات لایحه ۸ ماده‌ای ساماندهی نیروهای شهرداری‌ها ی کل کشور با اکثریت آراء به تصویب رسید که در پی آن حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای فعال در شهرداری‌های کل کشور ساماندهی خواهند شد.

بابایی کارنامی با اشاره به اهدافی که از طریق ارائه این لایحه دنبال می‌شود، اظهار کرد: عدالت مزدی، امنیت شغلی، اجرای طرح متناسب‌سازی حقوق و دستمزد در شهرداری، توجه به تخصص افراد، جلوگیری از استخدام بدون ضوابط از جمله اهدافی بود که درپی پیشنهاد این لایحه در نظر گرفته شده بود.

بررسی طرح تشکیل کمیته (ستاد) جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی

وی افزود: در گذشته در شهرداری به دلیل اینکه شوراهای اسلامی شهر تقریبا نسبت به جذب نیرو بدون ضوابط در شهرداری‌ها اقدام می‌کردند، بنابراین ایجاد این قانون به نظام‌مند کردن استخدام نیروها در شهرداری‌ها منتهی می‌شود و برای اولین بار شهرداری‌ها دارای قانون استخدامی مجزای از خدمات کشوری خواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: بررسی طرح تشکیل کمیته (ستاد) جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه جذب سرمایه، صدور و زمان مجوزها در شرایط کنونی از اهمیت بسزایی برخوردار است، این طرح از سوی ۳۰ نفر از نمایندگان مجلس ارائه داده شده است که تصویب آن به رونق کسب و کار در کشور منتهی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست نمایندگانی از مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات، شورای نگهبان، وزارت کشور، سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سرپرست وزارت صنعت، معدن، تجارت و معاونانش، معاون منابع انسانی شهرداری تهران، معاون عمرانی و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور حضور داشتند./