شهرداران خوزستان ، سفارشی استخدام نکنند
شهرداران خوزستان ، سفارشی استخدام نکنند
استاندار خوزستان گفت: بخشنامه‌ای برای شهرداران ارسال خواهد شد تا سفارش استخدام را از طرف هیچکس قبول نکنند و اگر شهرداری تخلف کرد، برکنار می‌شود.

به گزارش آرمانشهر قاسم سلیمانی‌دشتکی در جمع خبرنگاران در خصوص عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری کارون به مدت سه ماه و عدم جمع‌آوری پسماند این شهرستان اظهار کرد: ابتدا باید دید که شهرداری کارون به چند نیروی پاکبان نیاز دارد و چرا این همه نیرو به کار گرفته‌اند. طبق آماری که دارم تنها ۳۰۰ نیرو نیاز دارند اما بیش از یک هزار نیرو دارند بنابراین اگر همه بودجه عمرانی شهرستان را هم پرداخت کنیم، تنها می‌توان حقوق این افراد را پرداخت کرد و نمی‌توان کار عمرانی کرد.

وی افزود: گروهی باید بازرسی کنند که این نیروها به چه شکل و از کجا آمده‌اند؟ اصلا این نیروها کجا هستند؟ آیا همه این افراد، پاکبان هستند؟

استاندار خوزستان بیان کرد: من نمی‌گویم این نیروها اخراج شوند اما باید مشخص شود از کجا سر کار آمدند؟ امروز به معاونم گفتم بخشنامه‌ای برای شهرداران ارسال کند تا سفارش استخدام را از طرف هیچکس قبول نکنند و اگر شهرداری تخلف کرد، برکنار شود.

سلیمانی‌دشتکی افزود: شهرداری‌ها باید تنها از طریق آزمون نیرو استخدام کنند. اینکه شورا یا مسئولی در خصوص استخدام فردی سفارش کند، چنین وضعیتی رخ می‌دهد.

وی گفت: در شرایط فعلی، در حال تلاش هستیم تا از طریق امور مالیاتی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منبعی برای این کارگران تامین شود تا در دو سه هفته آینده حرکت قوی در خصوص پرداخت حقوق انجام شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در شهرهایی مانند کارون و سوسنگرد اگر همه بودجه عمرانی شهرستان نیز برای پرداخت حقوق کارگران داده شود، دیگر امکان هزینه برای هیچ کار دیگری به جز پرداخت کارگران وجود ندارد. بسیاری از این افراد در سازمان نیستند. اکنون نباید این افراد اخراج شوند و باید به تدریج در جای دیگر استخدام شوند اما اگر کسی از اینجا حقوق می‌گیرد و به شهر دیگری رفته است، باید اخراج شود.

سلیمانی‌دشتکی گفت: هم‌اکنون در استانداری خوزستان ۶۰ نفر نیروی شهرداری شاغل هستند که حقوق را شهرداری پرداخت می‌کند اما در استانداری کار می‌کنند که این کار غیرقانونی نیست.