در برف‌روبی از ۱۵۰ دستگاه و ۱۰۰۰ تن شن استفاده می‌کنیم
در برف‌روبی از ۱۵۰ دستگاه و ۱۰۰۰ تن شن استفاده می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار شهر، مانور برف روبی شهرداری منطقه ۳ صبح امروز – شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲- با حضور علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، حمید جوانی شهردار منطقه ۳ و حلیا سادات حسینی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رضا رحمانی رئیس سازمان بازرسی شهرداری […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار شهر، مانور برف روبی شهرداری منطقه ۳ صبح امروز – شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲- با حضور علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، حمید جوانی شهردار منطقه ۳ و حلیا سادات حسینی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رضا رحمانی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران و رضا محمدی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران برگزار شد.

حمید جوانی شهردار منطقه ۳ در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و برف گیری این منطقه و لزوم آمادگی در زمان بارش برف، هر ساله آمادگی های لازم را در این زمینه با ادوات و تجهیزات آموزش می دهیم و تمرین می کنیم تا در مواقع مورد نیاز بتوانیم با کیفیت مناسبی به شهروندان خدمات رسانی کنیم. در این زمینه حمایت مناسبی از شهرداری تهران اتفاق افتاده و امکانات لازم دراختیار منطقه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تجربه خوبی را سال گذشته در زمینه برف و تعداد دفعات بارش داشتیم و ۹ برف سنگین و نسبتا سنگین را تجربه کردیم، افزود: برای امسال با افزایش ۳۰۰ کارگر خدمات شهری تعداد این نیروها به یکهزار نفر رسیده است. همچنین۱۵۰ دستگاه سبک و سنگین داریم که ۲۳ دستگاه تخصصی از طرف سازمان پسماند در اختیار منطقه ۳ است و ۸۴ دستگاه عمومی نیز برای نقاط ویژه در اختیار منطقه قرار گرفته است و آمادگی لازم مانند هر سال در منطقه برای بارش‌های زمستانی وجود دارد.

جوانی درباره شیوه برف روبی و امکان استفاده از طرح های جدید در این موضوع نیز توضیح داد: با توجه به اینکه هنوز طرح جدیدی جایگزین نشده و با توجه به لغزندگی و شیب معابر منطقه، سعی می کنیم با استفاده از شن مخصوص لغزندگی را به حداقل برسانیم، چرا که این شن آسیب زیست محیطی کمتری دارد.

شهردار منطقه ۳ در پایان عنوان کرد: هزار تن شن مخصوص برای امسال تهیه کردیم که در صورت نیاز به میزان آن اضافه خواهیم کرد.

در ادامه علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان هواشناسی برای امسال پیش بینی بارش‌های خوبی را داشته، اظهار کرد: با توجه به تاکید شهردار تهران مبنی بر ارائه خدمات مناسب به شهروندان در زمان بارش برف و لزوم آمادگی برای بارش ها، مناطق ۲۲ گانه با همکاری سازمان پسماند و تهیه ماشین آلات تخصصی این آمادگی را دارد در زمان برف خدمات لازم را به شهروندان با استفاده از ماشین آلات تخصصی سازمان پسماند و ماشین آلات مربوط به پیمانکاران آمادگی لازم را ارائه کند.

وی در خصوص استفاده از شیوه جدید در برف روبی برای کمک به حفظ محیط زیست نیز گفت: شیوه جدیدی در دست بررسی است که توسط معاونت خدمات شهری اعلام خواهد شد اما سعی می کنیم از شن پاشی برای برف روبی استفاده کنیم تا آسیب کمتری به لحاظ زیست محیطی داشته باشیم.

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در پایان یادآور شد: ۳۸۰ دستگاه برف روبی تخصصی در کنار ماشین آلات عمومی برف روبی در سطح مناطق ۲۲ گانه در اختیار داریم.

انتهای پیام/