حفظ بناهای تاریخی در بافت فرسوده/ حل مشکلات معیشتی مردم رسالت بزرگی برعهده شهرداری گذاشته است
حفظ بناهای تاریخی در بافت فرسوده/ حل مشکلات معیشتی مردم رسالت بزرگی برعهده شهرداری گذاشته است

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش خبرنگار شهر، پنجمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران عصر امروز -۲۱ آذرماه ۱۴۰۲- باحضور استاندار تهران، شهردار پایتخت، رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از معاونان شهردار برگزار شد. علیرضا زاکانی شهردار تهران در این جلسه ضمن تقدیر از مدیرانی که در اداره شهر کمک […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ،

به گزارش خبرنگار شهر، پنجمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران عصر امروز -۲۱ آذرماه ۱۴۰۲- باحضور استاندار تهران، شهردار پایتخت، رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از معاونان شهردار برگزار شد.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در این جلسه ضمن تقدیر از مدیرانی که در اداره شهر کمک می‌کنند، گفت: شهر تهران طبق الگوی منسجمی توسعه پیدا نکرده و این مسئله محیط شهر را برای زندگی سخت‌تر کرده است. همچنین سختی زندگی در شهر با گرانی همراه شده است. مشکلاتی مانند بی‌قوارگی در کنار کمبود خدمات زمینه عدم تأمین نیازهای شهروندان را فراهم کرده است.

وی افزود: عمده افراد ساکن تهران اجاره‌نشین هستند. حل مشکلات معیشتی آنها رسالت بزرگی بر عهده شهرداری و دولت گذاشته است.

زاکانی تاکید کرد: مردم بین ارگان‌ها فرقی قائل نیستند و به همه آن‌ها به یک چشم نگاه می‌کنند. همیاری و همکاری بین نهادها برای حل مشکلات مردم راهگشا خواهد بود. 

زاکانی با اشاره به اینکه تهران ظرفیت بسیاری برای بازآفرینی دارد، اظهار کرد: اجرایی شدن هر اتفاق خوب به نفع شهر، حتما باید با مشارکت مردم باشد. تلاش‌های دولت و دیگر نهادها بدون کمک شهروندان بی‌نتیجه خواهد بود. ما باید مسیر درست را برای حضور مردم میسر کرده و به تهران با نگاه جامع بنگریم تا آینده خوبی برای این شهر ترسیم شود. 

شهردار تهران به نمونه‌ای از تصمیمات برای فراهم کردن زیرساخت‌های مشارکت مردمی در نوسازی بافت فرسوده اشاره و افزود: اگر به‌طور مثال در «نفرآباد» مجوز ساخت طبقه سوم داده نمی‌شد، هیچ اتفاق مؤثری برای نوسازی رخ نمی‌داد. در محله کن نیز اتفاق مشابهی به‌وقوع پیوست. 

وی در ادامه با بیان اینکه منظورمان از نوسازی بافت فرسوده، بُرج‌سازی نیست، ادامه داد: نمی‌خواهیم بافت تاریخی هیچ‌کدام از بخش‌های فرسوده شهر از بین برود.

زاکانی با تأکید بر اینکه نقاط آسیب‌زا و مناطق فرسوده تهران باید تعیین تکلیف شوند، اضافه کرد: در همین راستا ده‌ها طرح موضعی و موضوعی ارائه شد که از اهمیت بالایی برخوردارند. گاهی ۳ هزار خانواده منتظر تصمیم کارگروه می‌ماند و رسیدن به نتیجه برای ما اولویت است. 

شهردار تهران اعلام کرد: باید در برنامه‌ریزی‌ها ریل‌گذاری مناسبی برای ۲۰ سال آینده شهر به جا گذاشت و تنها ‌به دوران مدیریت خود بسنده نکرد. در تمام نقاطی که می‌توانیم باید کمک ‌کنیم. وضع ارائه خدمت شایسته مردم نبوده و باید کمک کرد تا شرایط زندگی در شهر بهبود پیدا کند. این مهم، همت و جهاد همگانی را می‌طلبد.

وی در پایان تصریح کرد: ظرفیت هم‌افزایی میان دستگاه‌های مؤثر در شهر همیشه موجود نیست. چنانچه در دوره‌های گذشته نیز چنین شرایطی فراهم نبوده، پس باید از این ظرفیت برای خدمت‌گزاری به شهروندان نهایت استفاده را ببریم.

انتهای پیام/