تبریک شوراها از سوی رئیس شورای اسلامی استان فارس
تبریک شوراها از سوی رئیس شورای اسلامی استان فارس
مهندس فتح الله امینی، رئیس شورای اسلامی استان فارسدر پیامی نهم اردیبشت "روز شوراها" را به تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا استان فارس تبریک گفت.

به گزارش آرمانشهر فارس، مهندس فتح الله امینی، رئیس شورای اسلامی استان فارسدر پیامی نهم اردیبشت “روز شوراها” را به تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا استان فارس تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان فارس متن پیام به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شوری بینهم

نهم اردیبهشت هر سال که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز “شوراها” نامگذاری شده ، یادآور مردم سالاری دینی و و نقش بارز مردم در تعیین آینده و سرنوشت شهر و روستا بوده تا بر اساس آنچه در قانون اساسی آمده است بتوانند سرنوشت خود را به دست خویش رقم بزنند.

بی شک “شورا” که بر آمده از خواست و اراده مردم است ، زمینه ساز حضور فعال و پرثمر مردم در اداره امور شهر و روستا بوده و در طی چندین دوره فعالیت شوراها،این نهاد مردمی به پشتوانه سرمایه های اجتماعی و تخصصی که پیدا کرده است جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری و مدیریت شهری و خدمت رسانی به جامعه بدست آورده است .

امر شورا و مشورت از موضوعات مهمی است که در قرآن مجید و دین مبین اسلام بر جایگاه آن تأکید شده و به دستور بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی در جهت اهداف بلند و انقلابی و تحقق اصل هفتم و صدم قانون اساسی تاسیس شد.
از این روی ،روز “شوراها” فرصتی است تا از تلاش های ارزنده و فعالیت های ثمر بخش این نهاد مدنی و اجتماعی به عنوان پارلمان محلی که همواره در پی احقاق حقوق و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها گام برداشته اند قدردانی شود.

اینجانب به عنوان رییس شورا ی اسلامی فارس بر خود لازم می دانم این روز بزرگ را حضور ارزشمند تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا استان فارس که در این جایگاه خدمتگزار صدیق مردم هستند تبریک و شادباش عرض نموده و سربلندی و سرافرازی بیش از پیش شما را از ایزد متعال مسئلت دارم.

  • نویسنده : رضا سهیلی