بهره‌برداری از فرهنگسرای حجاب در سال آینده
بهره‌برداری از فرهنگسرای حجاب در سال آینده

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا از قم، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبائی‌نژاد امروز _سه شنبه چهاردهم آذر_ در نشست دبیران ستادهای راهبردی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با شهردار قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری قم طبق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله دارای افق روشن […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا از قم، حجت‌الاسلام سید احمد طباطبائی‌نژاد امروز _سه شنبه چهاردهم آذر_ در نشست دبیران ستادهای راهبردی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با شهردار قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، با بیان اینکه شهرداری قم طبق سند چشم‌انداز ۲۰ ساله دارای افق روشن فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: طبق این برنامه راهبری، قم در سال ۱۴۱۴ باید به استانداردهای یک جهان شهر دینی برسد.

وی با تأکید بر اینکه مساجد مهم‌ترین مکان برای اجرای دغدغه دینی شدن شهرها است، افزود: مساجد شهر قم اگر با این رویکرد حرکت کنند، در آینده به این دغدغه در قم خواهیم رسید، چراکه رکن دینی شدن محلات مساجد هستند و در کلام امام (ره) و رهبری به نقش مساجد تأکیدات ویژه‌ای شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری قم با اشاره به همکاری‌های مدیریت شهری با مساجد سطح شهر اذعان کرد: در سال‌های گذشته شهرداری در حوزه مرمت مساجد، تقویت ابنیه‌ها، تقویت بسته‌های فرهنگی و اجتماعی، اجرای ایستگاه‌های نشاط و…. با مساجد همکاری داشته است و مدیریت شهری معتقد به اهمیت داشتن مساجد قوی در سطح شهر است.

طباطبائی‌نژاد یکی دیگر از همکاری‌ها با مساجد را برگزاری مسابقات فرزندان انقلاب دانست و افزود: برگزاری اردوها، سرودهای خیابانی، تئاتر مساجد، پویش‌های مشارکتی، اعطای ۴۰ درصد تخفیف استفاده از ظرفیت‌های ورزشی سالن‌های شهرداری و… از دیگر برنامه‌های مشترک با مساجد است.

وی با تأکید بر اینکه در ایام محرم سال جاری به ۱۷۰ مسجد بسته‌های فضاسازی محرم واگذار شد، ادامه داد: طرح حریم حرم در اطراف حرم مطهر برگزار شد که در سال گذشته ۶۰ رویداد فرهنگی به‌صورت مشارکتی و مستقل توسط سازمان فرهنگی شهرداری قم در اطراف حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم خاطرنشان کرد: احداث خانه موزه‌ها از دیگر رویکردهای فرهنگی شهرداری قم در سال‌های گذشته بوده که با احداث خانه موزه شهیدان زین‌الدین، تاکنون خانه موزه بیش از ۱۷ هزار نفر مخاطب داشته است؛ همچنین احداث خانه موزه‌های شهیدان شفیعی و فخری زاده نیز در دستور کار است.

طباطبائی‌نژاد ادامه داد: با ورود سازمان فرهنگی شهرداری قم به بهسازی بیت حضرت امام (ره)، فضاسازی مناسبی در این مکان تاریخی انجام و مخاطبین آن ۲ برابر افزایش‌یافته است.

وی یکی دیگر از برنامه‌های سازمان فرهنگی شهرداری را تقویت ورزش پهلوانی و قهرمانی کشور در قم دانست و گفت: یکی از سالن‌های ورزشی شهرداری در راستای اینکه ورزش کشتی ورزش نخست کشور بوده در یکی از محلات کم‌برخوردار به علاقه‌مندان این رشته ورزشی واگذار شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم با بیان اینکه در حال حاضر فرهنگسرای خانواده در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است، اظهار داشت: سال آینده نیز فرهنگسرای حجاب با رویکرد ترویج این فریضه الهی راه‌اندازی می‌شود.