بررسی معماری بودجه ۱۴۰۳ شهرداری اصفهان در کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان
بررسی معماری بودجه ۱۴۰۳ شهرداری اصفهان در کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها در خصوص مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه امروز _شنبه یازدهم آذر_ کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز موضوع کمک به بازنشستگان […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، عباس حاج‌رسولی‌ها در خصوص مهمترین مباحث مطرح شده در جلسه امروز _شنبه یازدهم آذر_ کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز موضوع کمک به بازنشستگان در زمینه صدور پروانه ساختمانی مطرح شد که قرار است برای تصویب در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: لایحه تفریغ بودجه و گزارش حسابرس و صورت‌های مالی و بازرس قانونی شرکت متروی منطقه اصفهان برای عملکرد سال ۱۴۰۱ در جلسه امروز بررسی شد. این نکته مورد تأکید قرار گرفت که شهردار اصفهان برای تأمین قطعات یدکی و تجهیزات مترو، صددرصد تخفیف قائل شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: معماری بودجه از نظر درآمد و هزینه در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت؛ مشخص است که یکی از مهمترین منابع درآمدی ما مالیات بر ارزش افزوده به شمار می‌رود که در این زمینه اعلام شد که مشکلی وجود ندارد و اداره دارایی نیز کمک خواهد کرد و درصدی که به شهرداری می‌رسد در بودجه سال آینده قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به عوارض ارزش افزوده پروانه ساختمانی اظهار کرد: این عوارض امسال ۲۷ درصد بودجه را به خود اختصاص داد که قرار است با همان دست فرمان در بودجه سال آینده نیز پیش برویم، همچنین مقرر شد نقاط کلی شهر و ارزش‌ها بررسی و پیشنهادی آورده شود که مبنای محاسبات سال آینده برای ارزش افزوده پروانه‌های ساختمانی باشد.

حاج‌رسولی‌ها با اشاره به دریافت عوارض آلایندگی بیان کرد: تأکید شد که این موضوع در بودجه مدنظر قرار گیرد و عوارض لازم از محل آلاینده‌ها و مبادی مربوطه دریافت شود.

وی با بیان اینکه بخش مشارکت‌ها یکی از مهمترین منابع درآمدی است، گفت: اجرای مشارکتی بعضی پروژه‌ها می‌تواند کمک کند که هزینه آن پروژه‌ها کمتر روی دوش شهرداری باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: در خصوص اوراق مشارکت نیز مباحثی مطرح شد از جمله اینکه اگر بانک‌ها تمایل دارند در توزیع اوراق مشارکت مترو، به صورت کامل به نام شهرداری، همکاری کنند؛ این ظرفیت خوبی به شمار می‌رود که می‌تواند در کنار اوراق مشارکت دولت، در بودجه سال آینده دیده شود.