ایجاد آرشیو ملی هنر ایران در شیراز ضروری است
ایجاد آرشیو ملی هنر ایران در شیراز ضروری است

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: اگر مدیریت شهری شیراز بخواهد این شهر را به کانون رویدادهای هنری و فرهنگی تبدیل کند، وجود آرشیو ملی هنر ایران در این کلانشهر ضروری است. آرمانشهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز، اشرف بروجردی در دیدار با شهردار شیراز افزود: شیراز […]

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: اگر مدیریت شهری شیراز بخواهد این شهر را به کانون رویدادهای هنری و فرهنگی تبدیل کند، وجود آرشیو ملی هنر ایران در این کلانشهر ضروری است.

آرمانشهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز، اشرف بروجردی در دیدار با شهردار شیراز افزود: شیراز شهری با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی است که از آن به نام پایتخت فرهنگی ایران یاد می شود.

🔹وی با بیان اینکه وجود مراکز فرهنگی و هنری برای شهرهای بزرگ یک الزام است، گفت: مجموعه های فرهنگی در شهرهای بزرگ ضمن اینکه باعث افزایش سطح فرهنگی شهروندان می شود، آسیب های اجتماعی را نیز کاهش می دهد.

🔹شهردار شیراز نیز در این نشست از همکاری این مجموعه با مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران به منظور ایجاد آرشیو ملی هنر ایران در شیراز خبر داد.
حیدر اسکندرپور در دیدار با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فارس را حوزه تمدنی ایران زمین و شیراز را کانون مرکزی این حوزه دانست و افزود: شعار شورای پنجم و مجموعه مدیریت شهری، انسان محوری، ایجاد آرامش برای شهر و شهروندان و فراهم کردن زیرساخت های لازم به منظور توسعه زندگی پیاده در شهر است که این رویکرد مجموعه فرهنگی شهر را تقویت می کند.

🔹وی با بیان اینکه رویکرد اصلی مجموعه مدیریت شهری نگاه نرم افزاری به شهر است، گفت: آرشیو ملی هنر ایران می تواند بخشی از مجموعه پیاده راه عرفان از دروازه قرآن تا بازار وکیل باشد که این رویکرد منجر به توسعه پیاده راه تاریخی فرهنگی عرفان می شود، علاوه بر این در پیاده راه عرفان مجموعه های فرهنگی و گردشگری دیگری نیز پیش بینی شده است.

🔹همچنین در این دیدار کوروش کمالی سروستانی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس از طراحی ساختمان آرشیو ملی هنر ایران توسط معماران به نام و برجسته خارجی خبر داد و گفت: این ساختمان در هفت طبقه با هفت موضوع هنری طراحی می شود که منابع اصلی و دیجیتال آثار هنری به مرور زمان به آرشیو ملی هنر ایران در شیراز انتقال می یابد.