انتقاد از وزارت کشور به دلیل نظارت نکردن بر عملکرد شهرداری‌ ها
انتقاد از وزارت کشور به دلیل نظارت نکردن بر عملکرد شهرداری‌ ها
عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس، از طرح سوال خود از وزیر کشور پیرامون دلیل عدم نظارت این وزارتخانه و و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر عملکرد شهرداری‌ها ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مصوبات آنها خبر داد.

به گزارش آرمانشهر منصور آرامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح سوال خود از وزیر کشور، گفت: متاسفانه برغم اینکه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و در استان‌ها نیز استانداری‌ها و فرمانداری‌ها وظیفه نظارت بر عملکرد شهرداری‌ ها ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مصوبات آنها را برعهده دارند، اما این روزها در برخی شهرداری‌های سراسر کشور شاهد ایجاد فساد گستره‌ای هستیم تاجاییکه دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند.

چرا شهرداری‌های کشور به محلی برای ارتکاب فساد تبدیل شده‌اند؟

نماینده مردم بندرعباس، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دامنه بروز فساد در شهرداری‌ها به گونه‌ای گسترش یافته است که تعدادی از مسئولان شهرداری‌ها با اتهام ارتکاب فساد بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که وزارت کشور و اداره کل بازرسی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که مسئول اصلی نظارت بر عملکرد شهرداری‌ ها هستند، عملکرد خوبی در این زمینه نداشته و هیچ نظارتی بر فعالیت آنها ندارند و می‌توان گفت با یک دیدگاه جناحی از کنار تخلف‌های صورت گرفته در شهرداری‌ها می‌گذرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما انتظار داریم وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور که برای رصد عملکرد و تصمیم‌گیری‌های شهرداری‌ها اعتبارات دریافت می‌کنند و تعداد زیادی نیرو برای فعالیت در این حوزه جذب کرده‌اند، نظارت دقیقی بر این بخش داشته باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: سوال بنده از وزیر کشور این است که چرا این وزارتخانه و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نظارت دقیقی بر عملکرد شهرداری‌ ها ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مصوبات آنها نداشته‌اند. قرار است این سوال در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مطرح شود و بنده در آنجا جهت استماع پاسخ وزیر حضور پیدا کنم.