افتتاح واحد اگزاست و مدیریت دود در آتش‌نشانی اصفهان
افتتاح واحد اگزاست و مدیریت دود در آتش‌نشانی اصفهان

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: یکی از بزرگترین خطرات حریق میزان بالای تولید دود و گازهای سمی است. وی با بیان اینکه درصد بسیار زیادی از آسیب‌های جسمی و مرگ‌های ناشی از حریق به علت استنشاق گازهای سمی است، افزود: در بسیاری از […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

آتشپاد دوم ابراهیم مطلبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: یکی از بزرگترین خطرات حریق میزان بالای تولید دود و گازهای سمی است.

وی با بیان اینکه درصد بسیار زیادی از آسیب‌های جسمی و مرگ‌های ناشی از حریق به علت استنشاق گازهای سمی است، افزود: در بسیاری از موارد به علت وجود حجم زیادی از دود، تشخیص راه فرار برای متصرفین امکان پذیر نیست و همین موضوع موجب اختلال در امداد رسانی، کاهش دید و مصدومیت جدی برای نیروهای امدادی می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه تلفات و خسارت‌های ناشی از دود خیلی بیشتر از حریق است، نظارت بر طراحی و اجرای سیستم‌های مدیریت دود در کنار سیستم‌های تشخیص، اعلام و اطفا حریق ضرورت پیدا می‌کند.

آتشپاد مطلبی خاطرنشان کرد: بیشترین کاربرد سیستم‌های مدیریت دود در پارکینگ‌ها، آتریوم ها، مسیرهای فرار، تونل‌ها، ایستگاه‌های مترو، مراکز تجاری و سالن‌های همایش است، از این‌رو با توجه به اهمیت موضوع و بررسی‌های صورت پذیرفته واحد اگزاست و مدیریت دود در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افتتاح شد.

وی گفت: امیدوارم با تأسیس این واحد در سازمان با نظارت دقیق بر طراحی و اجرای سیستم گام مؤثری در کاهش خسارت‌ها و تلفات ناشی از حریق برداریم.