احیای زمین فوتبال گود شهرزاد پس از یک دهه در منطقه ۱۵
احیای زمین فوتبال گود شهرزاد پس از یک دهه در منطقه ۱۵

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری با اشاره به طرح احیای زمین فوتبال شهدای هفت تیر(گود شهرزاد) با فضایی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربعی بی دفاع شهری به زمین فوتبال گفت: این زمین فوتبال یاد آور خاطرات خوش فوتبال دوستان در […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری با اشاره به طرح احیای زمین فوتبال شهدای هفت تیر(گود شهرزاد) با فضایی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربعی بی دفاع شهری به زمین فوتبال گفت: این زمین فوتبال یاد آور خاطرات خوش فوتبال دوستان در چند دهه اخیر است و بسیاری از بازیکنان پیشکسوت دوره حرفه ای خود را از این زمین آغاز کردند اما در سال های اخیر این زمین  فوتبال خاکی تبدیل به  نقطه بی دفاع شهری شده بود که با پیگیری های انجام شده پس از ده سال  مجدد راه اندازی شد.

شهردار منطقه ۱۵ افزود: زمین‌های ورزشی خاکی از دیرباز مورد استقبال فوتبال ‌دوستان محلات بوده‌ و هنوز هم روزانه نوجوانان و جوانان بسیاری در این زمین‌ها ورزش می‌کنند. این فضای قدیمی ورزشی طی ده سال گذشته به دلیل رهاسازی تبدیل به محلی برای دپو خاک و نخاله و تجمع معتادان متجاهر شده بود که با پیگیری های انجام شده احیا و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

وی به تشریح اقدامات انجام شده در احیای زمین فوتبال گود شهرزاد پرداخت و عنوان کرد: جمع آوری ۱۴ سرویس خاک و نخاله، تسطیح زمین با پخش ۱۲ سرویس خاک نرم،   تراش روکش آسفالت بخش جنوبی، جمع آوری بوته های خودرو، خط کشی زمین فوتبال و رنگ آمیزی سکوها از جمله این اقدامات است.

شهردار منطقه اضافه کرد: طرح احیای این محل طی یک ماه  اخیر با هدف ساماندهی نقاط بی‌دفاع شهری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، فضای بی‌دفاع شهری در محله کیانشهر در دستور کار قرار گرفت.

شیری با اشاره به ثبت نام ۱۲ تیم در لیگ فوتبال محله کیانشهر بیان کرد: از اوایل ماه و همزمان با آغاز دهه مبارک فجر مسابقات فوتبال پیشکسوتان در این زمین آغاز می شود.

وی در پایان افزود: فضاهای بی‌دفاع شهری از جمله فضاهایی‌ هستند که به دلیل ویژگی‌های کالبدی و اجتماعی، فرصت خشونت در آن‌ها بالا است؛ به همین دلیل با مطالعات شهری و تبدیل آن‌ها به جاذبه‌های محیطی می‌توان تهدید این فضاها را به فرصتی برای استفاده شهروندان از آن محیط تبدیل کرد.

انتهای پیام/