۲۹ درصد درآمد شهرداری پایتخت پایدار است
۲۹ درصد درآمد شهرداری پایتخت پایدار است
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ۷۱ درصد درآمدهای شهرداری ناپایدار و ۲۹ درصد پایدار است و این ۲۹ درصد بیشتر درآمدهای ناشی از ارزش افزوده است.

ناصر امانی امروز _سه‌شنبه بیست‌وسوم اسفند_ در یکصدوسی‌وششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع به گزارش خزانه‌دار شورا درباره حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در ماه‌های دی و بهمن سال جاری، ضمن قدردانی از شهرداری تهران برای تحقق بودجه، اظهار کرد: در این گزارش یکی از نکات برجسته درآمد ناپایدار به این معنا که ۷۰ درصد درآمد شهرداری امسال درآمد ناپایدار است و بیشتر ناشی از عوارض حوزه شهرسازی است و به همین دلیل عنوانش را ناپایدار می‌گذاریم.

وی افزود: اگر در آمد از محل ارزش‌افزوده یا درآمدهای پایدار باشد، درآمدها پایدار است و هر چه شیب افزایش درآمدهای پایدار بالا برود و شیب کاهش درآمدهای ناپایدار به سمت پایین حرکت کند، می‌تواند ناشی از عملکرد خوب شهرداری باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ۷۱ درصد درآمدهای شهرداری ناپایدار و ۲۹ درصد پایدار است و این ۲۹ درصد بیشتر درآمدهای ناشی از ارزش افزوده است که در سال جاری پیگیری شد و سهم شهرداری افزایش یافت.

وی تاکید کرد: شهرداری مجری است و شورا منابع درآمدی شهرداری را تعیین می‌کند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری آرمانشهر خبر