پرونده نمای سنگ به دلیل مخاطراتش باید بسته شود
پرونده نمای سنگ به دلیل مخاطراتش باید بسته شود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار شهر حمیدرضا صارمی، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در نشست تخصصی اعضای کمیته های نمای شهر تهران اظهار کرد: هویت هر شهر بیشتر در سیما و منظر نمایان می شود. ما عصر مدرن را پذیرفتیم و متاسفانه خیلی زود درگیر نماهای تجملاتی شدیم. وی افزود: […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار شهر حمیدرضا صارمی، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در نشست تخصصی اعضای کمیته های نمای شهر تهران اظهار کرد: هویت هر شهر بیشتر در سیما و منظر نمایان می شود. ما عصر مدرن را پذیرفتیم و متاسفانه خیلی زود درگیر نماهای تجملاتی شدیم.

وی افزود: بر اساس اسناد علمی و گام دوم انقلاب و همچنین برنامه چهارم توسعه شهر تهران باید پرونده نمای سنگ بسته شود چرا که در زمان زلزله سنگ پرتاب می شود و ما این موضوع را در زلزله اخیر ترکیه مشاهده کردیم و خطرناک است. امروز در بحث نما  از بلوغ معماری فاصله داریم. نیاز داریم تا این مبحث در دانشگاه تدریس شود. همچنین در مقوله ساماندهی نما چند نکته از جمله هویت محله ها، متریال و… باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری  از اجرای نماهای ایرانی-اسلامی استقبال می کند و می خواهیم این روش معماری را ترویج کنیم.

انتهای پیام/