همزمان با شروع سال تحصیلی نباید نمایشگاهی برگزار شود
همزمان با شروع سال تحصیلی نباید نمایشگاهی برگزار شود

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شهردار تهران در صحن شورا گزارشی از وضعیت حمل و نقل ارائه خواهد داد، اظهار کرد: قرار بر این بود هرماه گزارشی از فعالیت‌های […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شهردار تهران در صحن شورا گزارشی از وضعیت حمل و نقل ارائه خواهد داد، اظهار کرد: قرار بر این بود هرماه گزارشی از فعالیت‌های حمل و نقل ارائه شود و با توجه به تغییر معاونت، شهردار در شورا حاضر می شود و هم به پرسش خانم سلیمانی پاسخ خواهد داد و هم‌ گزارش ۶ ماهه ابتدایی را ارائه می‌دهد و امیدواریم اخبار خوبی را بشنویم.

وی با بیان اینکه واگذاری املاک از سوی شهرداری به بخش‌های مختلف نیز در جلسه امروز ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر فرصتی باشد گزارش حسابرسی نیز بررسی خواهد شد.

چمران با تاکید بر اینکه در طول این چند ماه اتوبوس‌های چندانی به تهران اضافه نشده چون عملیاتی نبوده است، گفت: امیدواریم یک هزار دستگاه اتوبوس در ایام آتی اضافه شود. علاوه بر این یکصد دستگاه پس از ایام اربعین اضافه خواهد شد. به طور کلی در ۶ ماه نخست تعداد زیادی وارد نشد و با توجه به نیاز شهر تهران، این تعداد کافی نبود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها در نمایشگاه بین‌المللی همزمان با آغاز سال تحصیلی، تصریح کرد: قرار شد نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال کنیم و با وزیر صمت نیز در این خصوص تماس بگیریم. نمی‌توان در مورد نمایشگاه‌هایی که پیش‌بینی شده کاری کرد اما امیدواریم با فشارهایی که از سوی دادستانی و نامه‌نگاری‌ها وارد خواهیم کرد، روند تغییر یابد.

وی تاکید کرد: ابزارهایی در اختیار داریم اما با شهردار تهران و وزیر صمت صحبت کردیم و قرار شد هماهنگی‌هایی صورت بگیرد تا کار به استفاده از ابزارهای برخوردی نرسد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در صحن شورا ضمن تقدیر از مردم برای حضور حماسی در گردهمایی بزرگ مشهد مقدس، اظهار کرد: کسانی که فکر می کنند یا اینگونه برداشت می کنند که قدرت و صلابت دین و اعتقادات مذهبی ضعیف شده، اگر اجتماع دیروز را ببینند تفکر خود را تغییر خواهند داد.

چمران  تهران در ادامه این جلسه با بیان اینکه سرویس مدارس باید قانونمند باشند، اظهار کرد: ما استقبال می کنیم که گروه های مختلف در این حوزه با هم رقابت کنند و رقم کمتری را از مردم دریافت کنند اما باید نظم داشته باشد؛ شهرداری وظایف را در این حوزه به تاکسیرانان واگذار می کند و میزان و قیمت نیز مشخص شده و ما تأکید کرده ایم که رقم دریافتی بالاتر از این نباشد و اگر کمتر دریافت کنند، اشکالی ندارد.

وی با اعلام اینکه تاکسیرانان صنف زحمتکش ما هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم شهرداری هرچه سریعتر بتواند پرداخت را الکترونیکی کند و اضافه دریافت از سوی رانندگان پیش نیاید.

چمران همچنین ضمن تبریک به شهردار تهران به دلیل تحریم از سوی انگلیس، اظهار کرد: وقتی به شما می تازند باید بدانید که راهتان درست است؛ امیدواریم مسیر ما مسیر خدمت صادقانه و خالصانه به مردم باشد.

انتهای پیام/