نصب سردیس مشاهیر و مفاخر ایرانی در منطقه ۱۳
نصب سردیس مشاهیر و مفاخر ایرانی در منطقه ۱۳

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه گفت: با توجه به فعالیت کتابخانه باباطاهر در بوستان دانش آموز، سردیس باباطاهر عریان همدانی، عارف، شاعر ایرانی و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم در ورودی این کتابخانه واقع در محله آشتیانی جانمایی […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه گفت: با توجه به فعالیت کتابخانه باباطاهر در بوستان دانش آموز، سردیس باباطاهر عریان همدانی، عارف، شاعر ایرانی و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم در ورودی این کتابخانه واقع در محله آشتیانی جانمایی و نصب شد.

وی افزود: نصب این سردیس، در راستای ارج نهادن به مقام شامخ مفاخر و بزرگان و معرفی آنها به نسل جوان و گردشگران است.

به گفته علی احمدی، این سردیس به ارتفاع دو متر از جنس فایبرگلاس است و پایه آن آهنی و منقش به طرح شمسه برگرفته از مقبره باباطاهر است.

شهردار منطقه اظهار داشت: همچنین، به منظور ارتقای نشاط و شادابی عمومی و ایجاد محیطی دلپذیر برای شهروندان، یک المان دیگر با طرح ” ابر” توسط اداره زیباسازی در فلکه اطلاعات ناحیه ۴ نصب شده است.

وی خاطر نشان کرد: اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ در تلاش است با ارائه طرح ها و ایده های نو در عرصه ها ی مختلف هنری گامی در راستای بهینه سازی و ساماندهی محیط شهری بردارد.

شهردارمنطقه۱۳، مرمت و بازسازی نقاشی دیواری شهیدان افراسیابی در خیابان پیروزی واقع در ناحیه دو را از دیگر اقدامات حوزه زیباسازی در یک ماهه اخیر عنوان کرد.

انتهای پیام/