آمستردام ، شهر دوچرخه ها
آمستردام ، شهر دوچرخه ها

‍ در این شهر ۷۵۰ هزار نفری، ۸۰۰ هزار دستگاه دوچرخه وجود دارد. ۶۰ درصد از حمل و نقل داخلی آمستردام به وسیله دوچرخه انجام می شود. در سال ۲۰۰۷ تنها ۱۸ نفر به دلیل حوادث رانندگی در این شهر کشته شدند. شهر آمستردام هلند در زمینه استفاده اهالی آن از دوچرخه در جهان رکورددار است. […]

‍ در این شهر ۷۵۰ هزار نفری، ۸۰۰ هزار دستگاه دوچرخه وجود دارد. ۶۰ درصد از حمل و نقل داخلی آمستردام به وسیله دوچرخه انجام می شود. در سال ۲۰۰۷ تنها ۱۸ نفر به دلیل حوادث رانندگی در این شهر کشته شدند.

شهر آمستردام هلند در زمینه استفاده اهالی آن از دوچرخه در جهان رکورددار است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، هم اکنون در خیابان های این شهر ۷۵۰ هزار نفری، ۸۰۰ هزار دستگاه دوچرخه وجود دارد که مردم شهر در رفت و آمدهای خود از آنها استفاده می کنند.

آمستردام توانسته است زیرساخت های خود را با فرهنگ دوچرخه سواری همراه کند. ۴۰۰ کیلومتر برای ساخت مسیر ویژه دوچرخه سواری در کنار خیابان ها و ساخت پارکینگ هایی برای این وسیله نقلیه اختصاص یافته است.
این پارکینگ ها نیز برای نگهداری دوچرخه ها هزینه های بسیار کم و سمبلیک دریافت می کنند.
بسیاری از ساکنان آمستردام می گویند رفت و آمد با دوچرخه را به دیگر وسایل حمل و نقل ترجیح می دهند زیرا دوچرخه، ارزان، سریع و دوست محیط زیست است.

اهالی بزرگترین شهر هلند همچنین معتقدند برای پارک دوچرخه نیازی به مساحت زیادی نیست و دوچرخه سواری یک ورزش است.
آمارها نشان می دهند ۶۰ درصد از حمل و نقل داخلی آمستردام به وسیله دوچرخه انجام می شود.

از جمله دلایلی که باعث می شود مردم از دوچرخه استفاده کنند می توان به هزینه های بالا پارکینگ خودرو و بسته بودن بسیاری از خیابان ها برای ورود خودروها یا یک طرفه بودن خیابان ها اشاره کرد.

امنیت بیشتر” دوچرخه هم از دیگر دلایل استفاده مردم از این وسیله است. با استفاده از دوچرخه تعداد حوادث رانندگی منجر به مرگ در آمستردام به شدت کاهش یافته است. در سال ۲۰۰۷ تنها ۱۸ نفر به دلیل حوادث رانندگی در این شهر کشته شدند.