۳۹ هزار معلول را تحت پوشش داریم/ شهرداری اصفهان، همراه و حامی بهزیستی است
۳۹ هزار معلول را تحت پوشش داریم/ شهرداری اصفهان، همراه و حامی بهزیستی است

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا، جواد سلمانی صبح امروز_چهارشنبه بیست‌ودوم آذر_ در بیست‌وسومین برنامه «به احترام مردم اصفهان» با محوریت بهره‌برداری از پنج دستگاه ون ویژه معلولان و سامانه همیار اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح ون ویژه معلولان و سامانه آن در استان اصفهان هستیم که پس از استان تهران […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا، جواد سلمانی صبح امروز_چهارشنبه بیست‌ودوم آذر_ در بیست‌وسومین برنامه «به احترام مردم اصفهان» با محوریت بهره‌برداری از پنج دستگاه ون ویژه معلولان و سامانه همیار اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح ون ویژه معلولان و سامانه آن در استان اصفهان هستیم که پس از استان تهران دومین استان است.

وی با بیان اینکه تعداد افراد معلولی که قابلیت استفاده از این سامانه را دارند، ۲۶۰۰ نفر است، افزود: بهزیستی سعی کرده است که با کمک و همراهی بسیاری از سازمان‌ها خدمات ارزنده‌ای به جامعه هدف و تحت پوشش خود ارائه دهد.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه ۳۹ هزار معلول تحت پوشش اداره بهزیستی اصفهان قرار دارند که ۵ هزار و ۸۰۰ نفر از آن‌ها معلول جسمی حرکتی هستند و از این میان ۲۶۰۰ نفر امکان بهره‌مندی از این سامانه را دارند، گفت: اصفهان پس از تهران دومین شهری است که نسبت به راه‌اندازی سامانه معلولان اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه امروز بهزیستی تنها نیست و سازمان‌های مهمی همچون شهرداری کنار ما هستند، تصریح کرد: با پیگیری‌های شهردار اصفهان این اتفاق به سرعت رخ داد در حالی که مدت زمان زیادی بود که بهزیستی پیگیر بود، اما این کار انجام نشده بود، هرچند پنج ون پاسخگو نیست.

سلمانی با اشاره به اینکه شهردار همواره در زمینه‌های مختلف همراه بهزیستی بوده است، ادامه داد: از جمله راه‌اندازی مرکز نگهداری کودکان کار که شامل‌سه واحد مجزا است و هم‌اکنون به افراد کارتن‌خواب خدمات ارائه دهد.

وی با اشاره به پرداخت مستمری ماهانه معلولان از ۷۶۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، گفت: حق پرستاری به خانواده معلولان قطع نخاع به مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود، همچنین یارانه مراکز روزانه به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و یارانه مراکز شبانه‌روزی برای هر نفر ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، امروز نگهداری هر شخص در مراکز شبانه‌روزی ۱۲ میلیون تومان است که بخش باقی‌مانده از طریق خانواده و خیرین تأمین می‌شود.

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان اصفهان با بیان اینکه این آمار در ۵۴ مرکز توانبخشی روزانه و ۱۹ مرکز شبانه‌روزی ارائه می‌شود، تصریح کرد: ۵۰ مرکز خدمات حرفه‌ای، کارگاهی و توان‌بخشی ارائه می‌دهد و ۱۹ مرکز شامل نگهداری سالمندان، معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال و نگهداری بیماران اعصاب و روان است.

سلمانی خاطرنشان کرد: کمک‌هزینه تحصیلی، کمک‌هزینه دانشجویی، کمک‌هزینه ایاب و ذهاب، پرداخت حق بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی، پرداخت تسهیلات اشتغال و مسکن، از جمله سایر خدمات ارائه شده توسط بهزیستی است.

وی با بیان اینکه خوشحال هستیم که امروز سازمان‌ها و ارگان‌ها در کنار بهزیستی قرار دارند و دغدغه دارند که به معلولان و جامعه هدف بهزیستی خدمات ارائه دهند، گفت: امیدوارم سایر دستگاه‌ها همچون شهرداری همراه ما باشند تا بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم.