۱۷ همت اختلاف مطرح‌شده، فاصله بین تخصیص اعتبار تا ثبت در سامانه است/ به‌حال کسانی که به افکار عمومی آسیب می‌زنند، تأسف می‌خورم
۱۷ همت اختلاف مطرح‌شده، فاصله بین تخصیص اعتبار تا ثبت در سامانه است/ به‌حال کسانی که به افکار عمومی آسیب می‌زنند، تأسف می‌خورم

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وجوهی که بر آن تاکید می‌شود، توسعه زیرساخت‌های عمومی شهر و افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی است، اظهار کرد: ما به کیفی سازی و برقی سازی […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ،

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وجوهی که بر آن تاکید می‌شود، توسعه زیرساخت‌های عمومی شهر و افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی است، اظهار کرد: ما به کیفی سازی و برقی سازی نیز توجه ویژه داریم. مسیری برای شهر تهران هموار شده که دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از داخل کشور خریداری کنیم.

انعقاد قرارداد۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ورود ۲۰۰۰ اتوبوس خارجی

وی افزود: از این تعداد ۵۰۰ دستگاه برقی است؛ برنامه بر سه هزار دستگاه بود که تا امروز قرارداد دو هزار و ۵۰۰ دستگاه منعقد شده و علاوه بر این دو هزار دستگاه اتوبوس نیز وارد خواهد شد. امروز سه هزار دستگاه اتوبوس داریم؛ همانطور که گفتیم برای دو هزار و ۵۰۰ دستگاه قرارداد منعقد شده و ماهانه و به تدریج وارد ناوگان می‌شود و عملاً میزان اتوبوس‌های فعال در شهر به حد نصابی می‌رسد که بی‌سابقه است.

زاکانی با بیان اینکه نوسازی ون‌ها و تاکسی‌ها نیز به صورت جدی در دستور کار مدیریت شهری است، گفت: در همین راستا اراده رئیس جمهور و همراهی  وزیر صمت، وزیر نفت، وزیر نیرو و با حمایت وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی باعث شد گام‌های بلندی را امسال و در ۶ ماه ابتدایی سال آینده برداریم. این امر وقتی در کنار عملیاتی شدن قرارداد واردات ۷۹۱ واگن از چین، تفاهم ۲۸۰ واگن دیگر و همچنین  تولید ۱۱۳ واگن ملی قرار گیرد، نوید بخش آینده‌ای متفاوت با شرایط فعلی برای ماست که در کاهش آلودگی هوا نیز اثرگذار خواهد بود.

کاهش ۲۱ کیلومتری مسیر با افتتاح زیرگذر کوهک و راست‌گرد گلها

وی با بیان اینکه طرح امروز ۲۱ کیلومتر راه مردم را نزدیکتر می‌کند، یادآور شد: این طرح از سال قبل آغاز شده و برای آن ۱۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار تا ثبت در سامانه‌های مالی است

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخبار منتشر شده در رابطه با عدم ثبت رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان در سامانه شفافیت با اعلام اینکه ما در شهرداری سه سرفصل داریم که شامل تخصیص منابع، اجرای پروژه‌ها و ثبت منابع در چارچوب‌های مالی است، گفت: از ابتدای سال مسیری جهش وار را پیش می‌بریم و این ۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار با گام سوم یعنی ثبت اعتبار پروژه‌ها در سامانه‌های مالی است؛ به همین دلیل در طول سال مالی دولت و دستگاه‌های اجرایی پایان اردیبهشت ماه را برای نشستن هزینه در حساب‌ها مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای کسانی که به اذهان مردم آسیب می‌زنند، تاسف خورد؛ افزود: برخی با ذوق‌زدگی این موضوع را مطرح کردند در حالی که ۱۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها هزینه شده و در حساب‌ها مشخص خواهد شد.

زاکانی با تاکید بر اینکه برخی  پیش پرداخت‌های لازم برای پروژه‌ها در قالب همان ۱۷ هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: برای خط ۱۰ مترو تا امروز چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش پرداخت و کارکرد انجام دادیم و یا برای خرید اتوبوس از همین منبع پرداخت کرده‌ایم که هنوز به هزینه ننشسته است. در مجموع امیدواریم این اقدامات دستخوش امور سیاسی قرار نگیرد.

انتهای پیام/