مهاجرت به پایتخت، سکونت در کرج
مهاجرت به پایتخت، سکونت در کرج
عضو شورای شهر کرج گفت: برای جلوگیری از افزایش ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر کرج، به دنبال ایجاد کمربند سبز در این محدوده هستیم.

آرمانشهر خبر ؛ مهدی حاج قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی چند سال اخیر شاهد افزایش نرخ مهاجرت و رشد غیر قابل تصور جمعیت در مناطق مختلف البرز از جمله شهرستان کرج بوده‌ایم. وی ادامه داد: بسیاری با امید به بهتر شدن شرایط اقتصادی، دستیابی به شغل مناسب و … از شهرهای کوچک و روستاها رو به پایتخت می‌آورند و چون هزینه زندگی و اجاره مسکن در تهران گران است، سکونت در کرج را انتخاب می‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: مهاجرپذیری بالا به کرج باعث شده طی چند سال گذشته شاهد گسترش مناطق حاشیه‌ای و ساخت و ساز غیر مجاز در حواشی شهرها باشیم.

حاج قاسمی با بیان اینکه ساخت و ساز غیر مجاز در مناطق حاشیه‌ای آسیب‌های اجتماعی زیادی را به همراه دارد، گفت: به خاطر بافت خاص این مناطق، مدیریت شهری در خدمات رسانی به ساکنان و توزیع امکانات در این محدوده‌ها با مشکلات زیادی مواجه است که این امر تبعات خاص خود را به همراه دارد.

وی ادامه داد: با تصمیم شورای پنجم بنا شده برای کاهش ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهری کرج نسبت به ایجاد کمربند سبز در این محدوده اقدام شود.

حاج قاسمی در ادامه با تاکید بر ضرورت افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار کرج اضافه کرد: این اقدام در کنار اینکه روشی بازدارنده برای گسترش مناطق حاشیه‌ای است، به افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار هم کمک می‌کند.

عضو شورای شهر کرج همچنین با اشاره به اینکه امروز هم طبق روال شنبه ‌ای گذشته یک افتتاح در کرج داریم، افزود: امروز پارک هاشمی در منطقه اختر آباد با مساحت ۱۰ هزار مترمربع و با اعتبار بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.