ضرورت افزایش اطلاعات برای شرکت در جهاد تبیین
ضرورت افزایش اطلاعات برای شرکت در جهاد تبیین

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا از خوزستان، رضا امینی امروز _پنجشنبه شانزدهم آذر_ در گردهمایی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز دانشجو اظهار کرد: دانشجویان ایرانی سال‌ها پیش در اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا یک افتخار آفریدند و امروز شما میراث دار آن افتخار هستید، شما به عنوان […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

به گزارش خبرگزاری ایمنا از خوزستان، رضا امینی امروز _پنجشنبه شانزدهم آذر_ در گردهمایی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به مناسبت روز دانشجو اظهار کرد: دانشجویان ایرانی سال‌ها پیش در اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا یک افتخار آفریدند و امروز شما میراث دار آن افتخار هستید، شما به عنوان معلمان آینده باید با کسب و علم دانش به عنوان تکیه‌گاهی برای دانش آموزان باشید.

وی افزود: دشمن با استفاده از روش‌های مختلف به دنبال بی ارزش کردن تلاش‌ها، افتخارات و داشته‌های جمهوری اسلامی است به همین دلیل رهبر انقلاب کلید واژه جهاد تبیین را اعلام کرد، این کلید واژه‌ها فاقد تاریخ مصرف و قابلیت استفاده برای همه زمان‌ها هستند، برای شرکت در جهاد تبیین باید همواره اطلاعات خود را افزایش دهیم.

شهردار اهواز ادامه داد: شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی که دارای استقلال مالی هستند و با وجود ۳۴۰ وظیفه‌ای که عهده‌دار هستند بیشترین تماس و ارتباط با شهروندان را دارند و پیش از تولد تا پس از مرگ با شهروندان سروکار دارد، در ابتدایی شکل‌گیری شهرداری‌ها تنها وظیفه رفت و روب را بر عهده داشته‌اند اما در حال حاضر به عنوان یک نهاد فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و خدماتی شناخته می‌شود و مردم و حاکمیت انتظارات فراروانی از آن‌ها دارند.

امینی با اشاره به اینکه در اهواز با مشکلات گوناگونی روبرو هستیم، تاکید کرد: اهواز دارای ۲۰ هزار هکتار مساحت و نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است که در میان کلانشهرهای ایران رتبه سوم از لحاظ مساحت و رتبه هشتم از لحاظ جمعیت را دارد.

وی تصریح کرد: در آمدشهرداری‌ها عمدتاً از طریق ساخت‌وساز و عوارضی است که از شهروندان دریافت می‌شود به همین دلیل باید تلاش کنیم که این وجوه دریافتی در راه درست مصرف شوند با این حال سوال اصلی مردم این است که چرا اهواز عقب مانده است، یکی از دلایل آن این است که در اهواز برخلاف سایر کلانشهرها که ۳۰ درصد بودجه صرف هزینه‌های جاری و ۷۰ درصد هزینه‌های عمرانی می‌شود، در اهواز به علت انباشت نیروی انسانی تنها ۲۰ درصد بودجه به حوزه عمران اختصاص و مابقی صرف هزینه‌های جاری و حقوق و دستمزد می‌شود.

شهردار اهواز با اشاره اینکه استخدام بی‌رویه در دوره‌های قبل علت افزایش هزینه‌های جاری بوده، اضافه کرد: پروژه قطار شهری اهواز همزمان با سایر کلانشهرها آغاز شد اما به دلیل اینکه شهرداری اهواز تعهدات خود در بازپرداخت وام ۷ میلیاردی در سال ۸۳ را انجام نداد در لیست سیاه بانکی قرار گرفت و نتوانست همانند سایر کلانشهرها از اوراق مشارکت استفاده کند و در حالی آنها خط یک قطار شهری بهره‌برداری کرده و به دنبال خطوط بعدی هستند در اهواز خط یک تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

امینی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل خط یک قطار شهری اهواز نیاز است این در حالی است که بودجه شهرداری اهواز در سال جاری ۸ هزار میلیارد تومان است، با وجود هزینه‌های جاری بالا تا کی باید مردم اهواز در انتظار قطار شهری و آسفالت معابر باشند.

وی ادامه داد: از ۲۰۰ میلیون متر مربع مساحت اهواز ۳۰ میلیون متر مربع آن را معابر تشکیل می‌دهند، آسفالت بسیاری از این معابر در وضعیت خوبی قرار ندارد یکی از دلایل آن وضعیت ویژه اهواز در جهان بخاطر زاویه تابش آفتاب و دیگری ماندگاری آب هنگام بارندگی‌ها و مسطح بودن است.

شهردار اهواز تاکید کرد: در اهواز نوع بارش بسیار متفاوت است به گونه‌ای که در کمترین زمان بیشترین بارندگی را داریم به طور مثال در سیل سال ۱۳۹۸ در ۴۵ دقیقه ۷۰ میلیمتر بارندگی داشتیم با توجه به ظرفیت شبکه فاضلاب این امر سبب ماندگاری آب در سطح معابر می‌شود.

امینی اظهار کرد: وضعیت فضای سبز یکی دیگر از مشکلات اهواز است که علت آن به نداشتن شبکه آب خام و نوع آبیاری که عمدتاً با تانکر انجام می‌شود برمی‌گردد.

وی در خصوص مبارزه با فساد در شهرداری اهواز، خاطرنشان کرد: در شهرداری اهواز برای مبارزه با فساد ۳ سامانه حقوق و دستمزد، املاک و سامانه نیروی انسانی فعال شده است و همه امور از طریق این سامانه‌ها انجام می‌شود.