ساحل‌سازی رودخانه کارون در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد
ساحل‌سازی رودخانه کارون در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، سیاوش محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خوزستان، اظهار کرد: رودخانه کارون یکی از عناصر خدادادی و عنصر محرک توسعه در شهر اهواز است، وجود چنین رودخانه‌ای که در تمام فصول پر آب است یک مزیت ویژه برای شهر اهواز است که در کمتر شهری مشاهده می‌شود؛ بنابراین […]

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر،

سیاوش محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خوزستان، اظهار کرد: رودخانه کارون یکی از عناصر خدادادی و عنصر محرک توسعه در شهر اهواز است، وجود چنین رودخانه‌ای که در تمام فصول پر آب است یک مزیت ویژه برای شهر اهواز است که در کمتر شهری مشاهده می‌شود؛ بنابراین زیباسازی ساحل آن در راستای توسعه شهری اهمیت بسزایی دارد.

وی افزود: با آغاز دوره ششم شورای اسلامی شهر اهواز استفاده از ظرفیت رود کارون در برنامه‌های مدیریت شهری گنجانده شد که زیباسازی و باززنده‌سازی ساحل این رودخانه یکی از موارد مد نظر بود.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز خاطرنشان کرد: رودخانه کارون بیش از ۳۰۰ هکتار مساحت ساحلی در شهر اهواز دارد که مطالعات باز زنده‌سازی ۱۰۵ هکتار از آن انجام شده است و عملیات باز زنده‌سازی ۱۵ هکتار آن حدفاصل فلکه مالیات تا پل ششم با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در مهرماه امسال کلنگ‌زنی شد.

محمودی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده هم‌اکنون شاهد پیشرفت و اجرای پروژه باز زنده‌سازی ساحل کارون هستیم و امید است با تکمیل فازهای دیگر همچون این فاز شاهد احیای ساحل زیبای کارون در شهرمان باشیم.

وی تصریح کرد: اجرای نرده‌گذاری و نورپردازی در ساحل شرقی و غربی رودخانه کارون به طول ۳۰ کیلومتر که بخش زیادی از آن در حال اجرا است، می‌تواند جلوه‌های زیبایی از ساحل رودخانه کارون را به نمایش بگذارد.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز تاکید کرد: از شهرداری اهواز انتظار می‌رود این امر را در اولویت قرار دهد تا با اجرای کامل نرده‌گذاری‌ها، پیاده‌روها و محوطه‌سازی‌ها فضای زیبایی به مساحت ۱۵۰ کیلومترمربع برای گردش، پیاده‌روی، تفرج و نشاط همشهریان اهوازی در شرق و غرب ساحل کارون فراهم شود.