رایزنی یزدی‎‏ها در آلمان برای معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب جهان
رایزنی یزدی‎‏ها در آلمان برای معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب جهان

شهردار یزد از رایزنی و مذاکرات صورت گرفته در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برای معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب جهان در سال ۲۰۲۰ خبر داد.         به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر «جمال الدین عزیزی» در حاشیه نمایشگاه بین‎المللی کتاب فرانکفورت اظهار کرد: با توجه به انتخاب یزد به عنوان پایتخت […]

شهردار یزد از رایزنی و مذاکرات صورت گرفته در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برای معرفی یزد به عنوان پایتخت کتاب جهان در سال ۲۰۲۰ خبر داد.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر «جمال الدین عزیزی» در حاشیه نمایشگاه بین‎المللی کتاب فرانکفورت اظهار کرد: با توجه به انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران، امسال غرفه ایران در این نمایشگاه که از معتبرترین نمایشگاه‎های کتاب دنیاست با رنگ و بوی یزد و مزین به نمادهایی از بادگیر و کاشی‌کاری‎های معماری یزد دایر شده که مورد استقبال بسیار خوبی از سوی بازدیدکنندگان نیز قرار گرفته است.

به گفته وی، در حاشیه برنامه‏‌های امروز این نمایشگاه جلسات و مذاکراتی با ناشران داخلی و بین المللی در رابطه با ترجمه برخی از کتاب‎هایی که در ارتباط با یزد نگارش شده نیز صورت گرفت.

شهردار یزد افزود: همچنین امروز دو کتاب که ترجمه کتاب‏‌های «انسان ۲۵۰۰ ساله» مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در مورد زندگی سیاسی و مبارزاتی امامان شیعه و «اسلام جزئی از آلمان است»، در این نمایشگاه با حضور سرکنسول ایران در فرانکفورت و مدیر عامل موسسه نمایشگاه‎های فرهنگی ایران، رونمایی شد.

وی با بیان این که فردا غرفه ایران به نام یزد نامگذاری شده است، گفت: به همین مناسبت نیز چند کتاب در رابطه با یزد در نمایشگاه رونمایی خواهد شد./ایسنا