جویبار به یک پکیج زیبای توریستی تبدیل می شود
جویبار به یک پکیج زیبای توریستی تبدیل می شود
شهردار جویبار گفت: جویبار به یک پکیج زیبای توریستی تبدیل می‌شود.

همت محمدنژاد در نشست هم اندیشی با خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهرستان جویبار با اشاره به این روزهای کرونایی در جویبار، اظهار کرد: با بسیج مجموعه شهرداری و شورای شهر به صورت شبانه‌روزی با انجام تبلیغات بنری، فضای مجازی، هشدار توسط بلندگو و همچنین انجام ضدعفونی و گندزدایی و پخش دستکش و ماسک در سطح شهرستان سعی کردیم علاوه بر کاهش وحشت مردم، آنها را متوجه حساسیت و خطرناک بودن اوضاع کنیم.

وی با اشاره به تعطیل شدن پروژه های عمرانی در ایام کرونا، گفت: یکی از شهرهایی بودیم که از کارهای عمرانی دست نکشیدیم. اجرای پروژه جویبار به کوهی‌خیل، پیاده روسازی، اصلاح هندسی، نصب تابلوهای ترافیکی، تکمیل آتش نشانی شماره ۲، جوی و جدول، آسفالت کوچه ها و خیابان ها در سطح شهر بخشی از این فعالیت‌های عمرانی بوده است.

شهردار جویبار همچنین از گرفتن مجوز میدان شهید ذبیحی خبر داد و افزود: بزودی شاهد افتتاح این میدان در این شهرستان خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه ضریب رشد درآمدی شهرداری جویبار در سه ماهه اول امسال نسبت به سه ماه قبل، با رشد ۲۰۰ درصدی روبرو بوده است، گفت: خوشبختانه پرسنل شهرداری جویبار حقوق عقب مانده ندارند.

محمدنژاد با اشاره به دیدار خود با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: خوشبختانه توانستیم در خصوص موزه کشتی به نتایج خوبی دست یابیم و وزیر قول مساعدت در این زمینه را دادند.

وی درخصوص احداث پارک بین المللی تفریحی، توریستی رودخانه سیاهرود، بیان کرد: در یک زمانبندی ۱۰ ساله اگر هر شهردار یک کار متوسط انجام دهد شاهد افتتاح پارک بین المللی در چندین فاز خواهیم بود و این منطقه به یک منطقه توریستی، تفریحی و گردشگری تبدیل خواهد شد.

محمدنژاد در خصوص پیشنهاد خواهرخواندگی شهرداری جویبار با شهرداری ماخاچ قلعه مرکز داغستان، اعلام کرد: شهرداری مخاچ قلعه نسبت به این پیشنهاد اعلام موافقت کرد که در این راستا طرح مطالعاتی این خواهرخواندگی توسط مشاور در چهار جلد به اتمام رسیده و مراحل آن در حال انجام است.

وی افزود: نگاه ما به جویبار نگاه بین المللی است و با امضاء این تفاهم نامه اتفاقات خوبی برای این شهرستان رقم می خورد.

شهردار جویبار با بیان اینکه در بحث زباله واقعاً مشکل داریم گفت: به دنبال پیمانکار حمل زباله هستیم و انشاالله وضعیت رفت و روب این شهرستان با تحویل دادن زباله به بخش خصوصی از مرداد ماه بهتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین با افتتاح زباله سوز ساری که انشاالله تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد بخش بزرگی از دپوی زباله این شهرستان مرتفع خواهد شد.

محمدنژاد در خصوص باز شدن جمعه بازار این شهرستان اظهار کرد: انشاالله با رعایت پروتکل های بهداشتی و دادن مجوز به فروشندگان جویباری، جمعه بازار از ۱۳ خرداد شروع به کار خواهد کرد.

وی در خاتمه با اشاره به ساحل بکر چپکرود جویبار خاطرنشان کرد: در نظر داریم باغ گلها، باغ پرندگان ، مجموعه خزندگان، باغ حیوانات و آکواریوم را طی چندین فاز در این ساحل ایجاد کرده و این منطقه را به یک پکیج زیبای توریستی تبدیل کنیم.