جمالی نژاد: تقویت زیرساختهای گردشگری منبع خوبی برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداریهاست
 جمالی نژاد: تقویت زیرساختهای گردشگری منبع خوبی برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداریهاست

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور، گردشگری را یکی از مهمترین منابع ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریها عنوان نمود و گفت : شهرداریها با ایجاد و تقویت زیرساختهای گردشگری علاوه بر کسب درآمد پایدار می توانند به اشتغال زایی و رونق فضای کسب و کار در شهر هم کمک نمایند. آرمانشهر […]

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور، گردشگری را یکی از مهمترین منابع ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریها عنوان نمود و گفت : شهرداریها با ایجاد و تقویت زیرساختهای گردشگری علاوه بر کسب درآمد پایدار می توانند به اشتغال زایی و رونق فضای کسب و کار در شهر هم کمک نمایند.

آرمانشهر به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که صبح جمعه سوم اسفند ماه از پروژه های عمران شهری شهرستان سپیدان شامل شهرداریهای اردکان، هماشهر و بیضاء بازدید می کرد با بیان مطلب فوق افزود: وجود جاذبه‌های طبیعی منحصربفرد در شهرستان سپیدان برای جذب گردشگر و طبیعت خاص این منطقه که در هر فصل، آب و هوایی متنوع دارد، این ظرفیت را دارد که تعداد گردشگران این منطقه را به چند برابر افزایش دهد.

🔹وی با بیان اینکه با توجه به محدودیتهای مالی دولت برای کمک به شهرداریها، این نهادهای عمومی غیردولتی باید بیشتر از قبل در زمینه شناسایی درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذار برنامه ریزی نمایند، اظهار کرد: جذب گردشگر نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم است و شهرستان سپیدان و شهر اردکان ظرفیتهای بالایی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد تا به یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور تبدیل شود. بنابراین در وضعیت کنونی که تقویت زیرساختهای گردشگری به عنوان منبع مالی پایدار می تواند شهرداریها را از بحران اقتصادی با موفقیت عبور دهد، ابعاد مختلف توسعه گردشگری شهری باید بیش از قبل مورد توجه شهرداران و شوراها قرار گیرد تا با تغییر نگاه، تولید درآمد در شهرداری ها نهادینه شود.

🔹وی افزود: حمایت از گردشگری شهری و روستایی از اولویتهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور است و تلاش می کنیم برخی موانع حقوقی و مشکلات پیش روی این توسعه این موضوع و همچنین سرمایه گذاری در این مبحث را درهمکاری با سایر دستگاهها رفع نماییم تا به رونق گردشگری خللی وارد نشود.

🔹معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: شهرداریها و دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا در همفکری با استانداری ها و ادارات استانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می بایست بطور جدی وارد عرصه برنامه ریزی های اصولی و دقیقی برای تقویت زیرساختهای صنعت گردشگری شهری و روستایی، ایجاد مجتمع های رفاهی- اقامتی و بازارچه های محلی برای ارایه محصولات بومی و صنایع دستی، توسعه بوم گردی و کویرگردی، ایجاد پیاده راه ها و معابر ویژه برای دوچرخه سواران با هدف ایجاد درآمد پایدار و اشتغال شوند.

🔹جمالی نژاد تصریح کرد: توسعه گردشگری شهری نیازمند نگاه های جدید مدیریتی، رویکرد انسان محور در پروژه های شهری، برنامه ریزی برای اطلاع رسانی همه جانبه و کارآمد و حضور موثر در فضای مجازی، تقویت و ایجاد زیرساختهای گردشگری شهری با بهره گیری از مشارکتها و منابع مردمی و صاحبان ایده های خلاقانه و استارت آپ ها و حضور جوانان شهرها در این حوزه است.

🔹رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین در بازدید از پروژه های عمران شهری شهرداریهای اردکان، هماشهر و بیضاء بر ضرورت تکمیل طرح های نیمه تمام و عدم آغاز طرح های جدید، توجه به جذب سرمایه گذار، تقویت رویکرد انسان محور در پروژه ها و برنامه ریزی برای تقویت و ایجاد زیرساختهای گردشگری شهری تاکید نمود.

🔹جمالی نژاد را در این بازدید ، سید علاءالدین خادم نماینده نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، لقمانی سرپرست معاونت عمرانی استانداری فارس و فرماندار و بخشداران همراهی می کردند.